Hiszpania przegrywa ze Szwajcarią

Hiszpania przegrała u siebie ze Szwajcarią 1:2. Asystę przy trafieniu Alby zaliczył Marco Asensio.

W Lidze Narodów Hiszpania podejmowała u siebie Szwajcarię, a Marco Asensio wybiegł na murawę od pierwszej minuty. Początek spotkania był wyrównany z minimalnym wskazaniem na gospodarzy. Piłkarze Luisa Enrique częściej utrzymywali się przy piłce i stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji pod bramką rywali.

Z czasem Szwajcarzy czuli się jednak coraz lepiej i w 21. minucie mogli cieszyć się z pierwszego gola. Akanji dobrze odnalazł się w polu karnym i strzałem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Vargasa z rzutu rożnego. Po straconej bramce La Roja jeszcze bardziej starała się przycisnąć rywala, ale zawsze brakowało im ostatniego podania i ostatecznie nie potrafili stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji. Asensio kilka razy cofnął się do rozgrywania piłki, ale niewiele to dawało. Pod koniec pierwszej połowy ładnym rajdem popisał się jeszcze Shaquiri, ale jego strzał zablokował Unai Simón.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Hiszpanie utrzymywali się przy piłce, ale w ich zagraniach było sporo niedokładności i musieli szukać innych sposobów, aby zaskoczyć Szwajcarów. Tym sposobem okazał się rajd Marco Asensio, który przedarł się przez kilku rywali i wyłożył piłkę Albie, a ten umieścił piłkę w siatce i wyrównał wynik spotkania. Na odpowiedź nie musieliśmy jednak długo czekać – trzy minuty później goście wykonali rzut rożny, którego na bramkę zamienił Embolo.

Gospodarze ponownie rzucili się do odrabiania strat, a na boisku pojawili się między innymi Nico Williams, Yeremy Pino i Borja Iglesias, który zastąpił Asensio. Mecz stał się jeszcze bardziej otwarty i mogliśmy oglądać ataki z obu stron. Dobrą zmianę dał zwłaszcza Williams, który wprowadził trochę świeżości w poczynania swojego zespołu. Piłkarze Luisa Enrique zdominowali końcówkę meczu, ale cały czas nie potrafili postawić kropki nad „i”. Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowych 90, jednak nic już się nie zmieniło i Szwajcaria wywozi z Saragossy cenny trzy punkty.

Pierwsza połowa nie była udana dla Hiszpanów, którzy pomimo większego posiadania piłki nie oddali ani jednego strzału na bramkę Sommera. Po przerwie ich gra wyglądała nieco lepiej, ale nie ustrzegli się błędów w obronie, a dodatkowo zawodziła skuteczność. Marco Asensio wystąpił na pozycji fałszywej „dziewiątki” i zagrał przeciętne pierwsze 45 minut. Warto jednak wspomnieć, że w drugiej połowie asystował przy golu Alby. Zawodnik Realu Madryt opuścił murawę w 63. minucie.

Hiszpania – Szwajcaria 1:2 (0:1)
0:1 Akanji 21' (asysta: Vargas)
1:1 Alba 55' (asysta: Asensio)
1:2 Embolo 58' (asysta: Akanji)

Hiszpania: Simón; Azpilicueta (87', Soler), García, Torres, Alba; Gavi, Busquets, Pedri (70', Llorente); F. Torres (63', Pino), Sarabia (63', Williams), Asensio (63', Iglesias)
Szwajcaria: Sommer; Widmer, Akanji, Elvedi, Rodríguez (46', Steffen); Freuler, Xhaka; Sow (68', Zakaria), Shaquiri (68', Ndoye), Vargas (78', Aebischer); Embolo (87', Seferović)

W drugim meczu tej grupy Portugalia łatwo wygrała z Czechami 4:0. Oznacza to, że Hiszpania spadła na drugie miejsce i o awans do Final Four powalczy w ostatnim meczu właśnie z Portugalią. Szwajcarzy z kolei zagrają z Czechami o utrzymanie.