Menu
/ YouTube

Real Madryt wymienia całą murawę na Santiago Bernabéu

Foto: Real Madryt wymienia całą murawę na Santiago Bernabéu
Fot. YouTube

Real Madryt ostatecznie rozpoczął wymianę całej murawy na Estadio Santiago Bernabéu. Poprzednia za 300 tysięcy euro została użyta w trzech meczach.

W spotkaniach z Mallorcą w La Lidze i szczególnie Lipskiem w Lidze Mistrzów uwagę kibiców na stadionie i widzów przed telewizorami skupiała źle wyglądająca murawa, która w wielu miejscach miała wyraźne niedobory trawy. Po spotkaniu z niemieckim zespołem stan boiska zaczęli krytykować także zawodnicy. Real Madryt zapewniał, że sytuacja jest pod kontrolą i 2 października w meczu z Osasuną boisko będzie w idealnym stanie.

Klub nie precyzował jednak w poprzednich dniach, czy w planie jest odratowanie obecnej murawy, czy możliwa jest też całkowita wymiana płyty, co z uwagi na długą przerwę na kadry byłoby możliwe do zrealizowania. W poprzednich dniach próbowano ratować naturalną trawę i doszywać sztuczne części boiska, ale nie dało to oczekiwanego efektu. Ostatecznie dzisiaj przed południem rozpoczęto proces demontażu murawy, o czym pierwsza poinformowała youtuberka Maribel De Jesús, która śledzi postępy w przebudowie Estadio Santiago Bernabéu. Poniżej możecie obejrzeć jej dzisiejszą relację na żywo.

Główne media zajmujące się Realem Madryt nie podają jeszcze dokładnych informacji w tej sprawie, ale ostatecznie klub postawił na instalację nowego boiska. Na filmiku Maribel widać, że chociaż ostatni domowy mecz z Lipskiem rozegrano tydzień temu, to stan boiska wręcz jeszcze się pogorszył. Javier Caireta, inny youtuber śledzący postępy w przebudowie, przekazał, że naturalna trawa okazała się po prostu „martwa”.

Nie wiadomo, skąd do Madrytu przyjadą nowe rolki z trawą. UIsuwaną murawę pozyskano z Cáceres, gdzie w ostatnich dniach przed przewozem trawa ucierpiała przez upały, przez co nie potrafiła się potem dobrze ukorzenić na stadionie. Rok wcześniej boisko kupiono w Arévalo. Sama nowa murawa bez kosztów instalacji i demontażu kosztuje 300 tysięcy euro, ale Caireta dodał, że koszty wymiany wadliwego boiska poniesie po prostu firma, która zajmuje się montażem murawy. W sierpniu nowe boisko ukończono układać dokładnie 10 dni przed meczem z Betisem. Teraz do starcia z Osasuną również pozostaje 10 dni.

Przed listopadową przerwą na mundial Santiago Bernabéu poza Osasuną przyjmie jeszcze spotkania z Szachtarem, Barceloną, Sevillą, Gironą, Celtikiem i Cádizem. Następnie Królewscy na grę w domu będą musieli poczekać do połowy stycznia, co wykorzystają oczywiście robotnicy pracujący przy przebudowie obiektu.

Więcej informacji w sprawie nowego boiska podamy, gdy sprawą zajmą się madryckie media.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!