Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ as.com, SER

La Liga zaskarża 24 wydarzenia z derbów Madrytu

La Liga wystosowała tradycyjny komunikat dotyczący wydarzeń w meczach danej kolejki, które mogą prowadzić do przemocy lub są obelgami czy brakiem szacunku i tolerancji. Z derbów Madrytu wypisano aż 24 punkty naruszające ogólnie przyjęte zasady.

Foto: La Liga zaskarża 24 wydarzenia z derbów Madrytu
Fot. Getty Images

W części komunikatu La Ligi dotyczącej derbów między Atlético a Realem Madryt wyróżniono następujące 24 punkty:

1. O 19.25, przy przyjeździe na stadion drużyny gości za pomocą swojego autokaru, 500 kibiców gospodarzy, którzy znajdowali się przy wejściu dla zawodników, zaintonowało w kierunku zawodnika gości następującą przyśpiewkę: „Jesteś małpą, Vinícius, jesteś małpą”.

2. Trzydzieści cztery minuty przed startem meczu 225 kibiców gości, którzy znajdowali się na Trybunie Północnej, zaintonowało razem i w sposób skoordynowany przez około 10 sekund: „Je**ny indio [przydomek dla kibiców Atleti - dop. red.], kto nie skacze, ej, ej”.

3. Dwanaście minut przed startem meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej na sektorach za bramką zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 15 sekund przyśpiewkę: „Vinícius, zdychaj”.

4. Trzy minuty przed startem meczu na drugim pierścieniu Trybuny Południowej rozwinięto baner o wielkości około 3 metry na 2 metry z napisem: „MHDP”, co ma być obelgą wobec Realu Madryt w postaci hasła „Madridistas sku**ysyny”. Po ostrzeżeniu dyrektora bezpieczeństwa zwinięto baner i później już go nie pokazywano.

5. W tym samym momencie i następnie przez cały mecz na Trybunie Południowej wykrywano szaliki z napisami „MHDP”, „Madridistas sku**ysyny” i inne razem z hasłem „Frente Atlético”.

6. W 4. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 10 sekund przyśpiewkę: „Madridistas sku**ysyny”.

7. W 17. minucie meczu z Trybuny Południowej zajmowanej przez kibiców gospodarzy na boisko poleciały zapalniczka i kilka pustych butelek bez trafienia w żadnego gracza. Zapalniczka została zabrana przez sędziego i wręczona kierownikowi drużyny. Sędzia zakomunikował jednocześnie delegatowi boiskowemu, by ostrzegł za pomocą megafonów, że dopóki rzucanie przedmiotów nie ustanie, mecz nie zostanie wznowiony. Sytuacja została opisana w protokole sędziowskim.

8. W 21. minucie meczu 225 kibiców gości na Trybunie Północnej zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 10 sekund przyśpiewkę: „Je**ny indio, kto nie skacze, ej, ej”.

9. W 35. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 10 sekund przyśpiewkę: „Madridistas sku**ysyny”.

10. W 35. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 15 sekund przyśpiewkę: „Nadchodzi zaraza, nadchodzi madridista z rogami, które od razu widać. Madridista, sku**ysyn, Frente Atlético cieszy jego śmierć, oe oe oe eo!”.

11. W 42. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej na sektorach za bramką zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 10 sekund przyśpiewkę: „Vinícius, zdychaj”.

12. W 43. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 15 sekund przyśpiewkę: „Nadchodzi zaraza, nadchodzi madridista z rogami, które od razu widać. Madridista, sku**ysyn, Frente Atlético cieszy jego śmierć, oe oe oe eo!”.

13. W przerwie meczu, dokładnie na 10 sekund przed startem drugiej połowy, 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 10 sekund przyśpiewkę: „Madridistas sku**ysyny”.

14. W 46. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej na sektorach za bramką zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 15 sekund przyśpiewkę: „To nie jest bramkarz, to jest k**wa z kabaretu”.

15. W 46. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej na sektorach za bramką zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 15 sekund przyśpiewkę: „Skacz, skacz, mały kangurze, a madridistas niech się pier**lą”.

16. W 61. minucie meczu ze strefy z kibicami gospodarzy wyrzucono kolejne przedmioty w kierunku bramki zajmowanej przez bramkarza gości, który zebrał te przedmioty i wręczył sędziemu.

17. W 63. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej na sektorach za bramką zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 7 sekund przyśpiewkę „Ej, sk**wielu!” w momencie, gdy bramkarz gości wykonywał wykop od bramki.

18. W 70. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej na sektorach za bramką zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 20 sekund przyśpiewkę: „Proszę Boga tylko o to, by zdychali ci partacze, by zdychali bardzo wolno, madridistas sku**ysyny”.

19. W 70. minucie meczu 225 kibiców gości na Trybunie Północnej zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 10 sekund przyśpiewkę: „Je**ny indio, kto nie skacze, ej, ej”.

20. W 79. minucie meczu wielu kibiców gospodarzy, którzy nie byli zorganizowani w jednej grupie, zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 10 sekund przyśpiewkę „Głupek, głupek”, kierując ją do zawodnika gości Viníciusa.

21. W 88. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej na sektorach za bramką zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 10 sekund przyśpiewkę „Madridistas, sku**ysyny”, co podchwycili praktycznie wszyscy obecni kibice gospodarze.

22. W 90. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej na sektorach za bramką zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 10 sekund przyśpiewkę: „Madridistas, sku**ysyny”.

23. W 92. minucie meczu 2000 kibiców gospodarzy na Trybunie Południowej zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 15 sekund przyśpiewkę: „Nadchodzi zaraza, nadchodzi madridista z rogami, które od razu widać. Madridista, sku**ysyn, Frente Atlético cieszy jego śmierć, oe oe oe eo!”.

24. Po zakończeniu meczu 225 kibiców gości na Trybunie Północnej zaintonowało w sposób skoordynowany przez około 10 sekund przyśpiewkę: „Je**ny indio, kto nie skacze, ej, ej”.

Tradycyjnie te wydarzenia i hasła zostały przekazane do oceny Komitetowi Rozgrywek Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej oraz państwowej Komisji Antyprzemocowej.

La Liga dodała, że Atlético Madryt wystosowało komunikat, w którym potępiło i odrzuciło rasistowskie czyny na swoim stadionie. La Liga podkreśla także, ża poza 88. minutą większość obrażających przyśpiewek była intonowana przez 2000 kibiców z Trybuny Południowej z sektorów od 127 do 133, które zajmują chuligani z grupy Frente Atlético.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!