Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ marca.com

Remontada Carvajala

Dani Carvajal ma już za sobą problemy ze zdrowiem i ponownie stał się kluczowym graczem Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii.

Foto: Remontada Carvajala
Fot. Getty Images

Dani Carvajal przechodzi obecnie przez jeden z najlepszych momentów swojej i tak już długiej kariery. Grający od 2013 roku w pierwszej drużynie Realu Madryt Hiszpan ma za sobą problemy zdrowotne i ponownie stał się kluczową postacią zarówno w klubie, jak i w reprezentacji, z którą czeka go wielkie wyzwanie, jakim będzie mundial w Katarze.

O Carvajalu wiele mówią jego liczby. W sezonie 2020/2021 z powodu ciągłych urazów mięśniowych wystąpił w zaledwie 15 spotkaniach w barwach Los Blancos. Na początku ubiegłego sezonu Carlo Ancelotti i Anotnio Pinitus opracowali defensorowi indywidualny plan treningowy, uzupełniony przez specjalną dietę stworzoną przez Itziarę González de Arribę, specjalistkę w zakresie żywienia i fizjoterapii, która całkowicie zmieniła nawyki żywieniowe zawodnika.

I choć w pierwszej części ubiegłego sezonu Carvajal doznał kilku urazów mięśniowych, to w drugiej połowie zniknęły one niemal całkowicie i piłkarz przegapił tylko jedno spotkanie z powodów zdrowotnych. Mimo że sztab szkoleniowy starał się postępować z Danim bardzo ostrożnie, to defensor okazał się kluczowy w walce o tytuł mistrzowski i, przede wszystkim, Ligę Mistrzów. Carvajal notował świetne występy, jak chociażby w rewanżu z Chelsea, gdzie z konieczności musiał grać na pozycji stopera, czy w finale z Liverpoolem, w którym był skałą w defensywie i aktywnie wspierał kolegów w ataku.  

W bieżącym sezonie Carvajal wystąpił w 8   9 spotkań Królewskich. 6 razy wychodził w pierwszej jedenastce dzięki tlenowi, jaki daje na tej pozycji aktualnie kontuzjowany Lucas Vázquez. Carlo Ancelotti dwie, że z tą dwójką prawa flanka obrony jest doskonale pokryta, a w odwodzie pozostaje Álvaro Odriozola, który jeszcze nie doczekał się debiutu.

Reprezentacja
Problemy zdrowotne Carvajala znacząco wpłynęły na karierę reprezentacyjną zawodnika, która rozpoczęła się w 2014 roku i którą zawodnik „odpalił” tak naprawdę półtora roku temu, kiedy uporał się z ciągłymi kontuzjami. Urazy wykluczyły 30-latka z udziału w Euro 2016 i 2020 (rozgrywanym przed rokiem), choć obrońca załapał się na mundial w Rosji. Teraz Dani wystąpił w 4 z 8 ostatnich meczów La Roja i jego wielkim celem jest Katar, który rozpoczyna się sprintem w dwóch spotkaniach Ligi Narodów ze Szwajcarią (24 września) i Portugalią (27 września). Zawodnik Realu Madryt walczy o miejsce z Césarem Azpilicuetą (i być może z Héctorem Bellerínem), jednak teraz zdrowie i pewność siebie są po jego stronie. Remontada Carvajala stała się faktem.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!