Menu
/ dn.se

Asllani: W Realu byłam zmuszana do gry z kontuzją

Foto: Asllani: W Realu byłam zmuszana do gry z kontuzją
Fot. Getty Images

Kosovare Asllani, która w ostatnich tygodniach pożegnała się z Realem Madryt, udzieliła wywiadu szwedzkiemu dziennikowi Dagens Nyheter, w którym ostro skrytykowała Królewskich. Zdaniem napastniczki klub zmuszał między innymi zawodniczki do gry z kontuzją. Przedstawiamy wypowiedzi La Reiny.

– Myślę, że niestety w klubie została wytworzona atmosfera, którą nazwałabym niezdrową dla zawodniczek, które tam są. Byłam tam między innymi zmuszana do gry z kontuzją i nie otrzymywałam pomocy, jakiej potrzebowałem. Dyrekcja nie słuchała zespołu medycznego i na koniec musiałam podjąć decyzję o odejściu, by móc liczyć na dłuższą karierę.

– Miałam karierę, podczas której nie doznawałam tylu kontuzji. To nie jest przypadek, że w tym sezonie doznałam tylu urazów. To jest oczywiście frustrujące. 

– To się działo przez wszystkie trzy lata, które tam byłam. Być może powinnam odejść przed rokiem, ale pomyślałam, że chcę dać jeszcze ostatnią szansę, ponieważ chcesz coś zmienić. To wielki klub i chcesz mu pomóc, by odnosił sukcesy. Ale tu nie chodzi tylko o mnie. W klubie jest wiele piłkarek, które musiały przejść przez wiele rzeczy, które moim zdaniem nie są w porządku. 

– Postrzegamy zawodniczki jak produkty, a nie jak ludzi i piłkarki, które mogłyby mieć długie kariery. Chcesz wyniku teraz, teraz, teraz, ale to wpływa na zdrowie zawodniczek. Nie ma znaczenia, jeśli ktoś jest kontuzjowany, ponieważ musisz go po prostu kimś zastąpić. 

– Czy żałuję, że tam trafiłam? Nie, bo nie żałuję swoich decyzji. Wtedy czułam, że to właściwy krok. Ale jako piłkarka, która gra na najwyższym, profesjonalnym poziomie od X lat, uważam, że powinieneś słuchać i robić pewne rzeczy lepiej. Mówię to, bo chcę, żeby panowała tam profesjonalna atmosfera, a oni o tym wiedzą. Mam nadzieję, że tak się stanie. 

– Trudno mi zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, ponieważ musisz dbać o swoje zawodniczki, jeśli chcesz, aby cieszyły się długą karierą. Jeśli chcesz wydobyć maksimum ze swoich piłkarek, to musisz je słuchać. Ale jesteśmy postrzegane bardziej jako produkty. Z pewnością zdarza się to też w męskiej piłce, ale myślę, że jest to chora i niezdrowa atmosfera, które moim zdaniem nie powinna istnieć. 

– Zależy mi na Realu Madryt, ale jest niestety w niewłaściwych rękach i potrzeba wiele, aby to zmienić. W klubie musisz przede wszystkim mieć odpowiednich ludzi i odpowiednich pracowników na właściwych stanowiskach. Liderów, którzy dbają o swoich zawodników, ich zdrowie oraz pracują zespołowo na wszystkich szczeblach. Niestety, w Realu Madryt zespół medyczny był bardzo przytłoczony. Teraz przyjeżdżam na kadrę i jest na odwrót. Pytają, czy dobrze się czujesz, czy też powinnaś odpocząć. To jest profesjonalizm i wielka różnica.

– Co kierowało mną przy wyborze nowego klubu? Zapytałam, jak postrzegają grę z kontuzjami i powiedzieli, że decyduje zespół medyczny. Można więc mieć nadzieję, że powiedzieli to szczerze.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!