Menu

Zmiany sędziów w Primera División

Foto: Zmiany sędziów w Primera División
Fot. Getty Images

Ricardo de Burgos Bengoetxea został wyróżniony jako najlepszy arbiter główny ubiegłego sezonu. Z Primera División spada za to dwóch sędziów, a dwóch kolejnych notuje awans z drugiej klasy rozgrywkowej.

Komitet Techniczny Arbitrów poinformował o tegorocznym wyróżnieniu dla najlepszych sędziów w kraju. Trofeo Vicente Acebedo powędrowało do Ricardo de Burgosa Bengoetxei. Baskijski sędzia prowadził w tym sezonie trzy mecze Realu Madryt – z Elche na wyjeździe (wygrana 2:1) i u siebie (2:2), a także potyczkę z Osasuną poza domem (wygrana 3:1). 

Najlepszym asystentem w Primera División został za to Diego Sánchez Rojo, który pełnił funkcję liniowego sędziego w zespole Alejandro José Hernándeza Hernándeza. On również spotkał się w tym sezonie z Królewskimi dwukrotnie – z Betisem na wyjeździe (wygrana 1:0) i Valencią u siebie (wygrana 4:1).

Nagrody za postawę w Segunda División otrzymali Juan Luis Pulido Santana (jako arbiter główny) i Fabián Blanco Rodríguez (asystent). W lidze kobiet wyróżnione zostały Zulema González González (sędzia główna) i Rita Cabañero Mompó (asystentka).

Wiemy też już, którzy sędziowie nie będą gwizdać w przyszłym sezonie Primera División. Klasę niżej spadają Santiago Jaime Latre, który pozostanie jednak jako sędzia VAR, a także Adrián Cordero Vega. Z drugiej klasy rozgrywkowej awans zanotowali triumfator Trofeo Vicente Acebedo, Pulido Santana, a także Javier Iglesias Villanueva.

W zapowiedziach sędziów wprowadziliśmy prezentację ocen poszczególnych arbitrów na przestrzeni ponad dwóch ostatnich lat. Średnia ocena według redakcji i według użytkowników została uśredniona dla każdego arbitra i zaprezentowana w tabeli poniżej. Przekreślono sędziów, którzy w przyszłym sezonie nie będą prowadzić spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej.

Oceny sędziów według redakcji i użytkowników RealMadryt.pl
Nazwisko sędziego Ocena (średnia) Liczba spotkań
González Fuertes 4,03 4
Munuera Montero 3,63 6
Estrada Fernández 3,50 4
Jaime Latre 3,49 4
Martínez Munuera 3,49 8
Alberola Rojas 3,47 3
Díaz de Mera Escuderos 3,47 3
Gil Manzano 3,42 11
Cuadra Fernández 3,40 7
Mateu Lahoz 3,40 9
Hernández Hernández 3,38 7
De Burgos Bengoetxea 3,36 5
Soto Grado 3,27 8
Sánchez Martínez 3,09 10
Cordero Vega 2,98 3
Melero López 2,86 3
Medié Jiménez 2,72 1
Figueroa Vázquez 2,01 3

Powyższe zestawienie obejmuje wszystkie mecze Realu Madryt od 1 lutego 2020 roku i jest na bieżąco aktualizowane.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!