Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ abc.es

Jak dokładnie będzie wyglądać kalendarz na kolejny sezon?

Hiszpanie uchwalili ramy kalendarza na kolejny sezon z przerwą na mundial. Przedstawiamy jego główne szczegóły.

Foto: Jak dokładnie będzie wyglądać kalendarz na kolejny sezon?
Fot. Getty Images

Tradycyjnie kalendarz na dany sezon w Hiszpanii musi być efektem trójstronnego porozumienia Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, La Ligi oraz Związku Hiszpańskich Piłkarzy. Co zaskoczyło w tym roku, zgodę osiągnięto dosyć szybko, chociaż w środku sezonu musi dojść do przerwy na mistrzostwa świata.

PIERWSZA CZĘŚĆ SEZONU DO MUNDIALU
Article photo
LEGENDA: czerwone - mecze ligowe; niebieskie - mecze Ligi Mistrzów; szare - mecze Pucharu Króla; szara ramka - okienko dla reprezentacji; żółte - mundial.

Sezon ligowy rozpocznie się weekendem 12-14 sierpnia, przy czym Królewskich 10 sierpnia czeka mecz o Superpuchar Europy z Eintrachtem Frankfurt. Po pierwszej kolejce ekipy w Hiszpanii będą mieć trzy pełne tygodnie przygotowań do kolejnych starć ligowych, po czym rozpocznie się faza grupowa Ligi Mistrzów. Pierwsza przerwa na reprezentacje odbędzie się we wrześniu. Dla europejskich ekip będzie to dogrywanie Ligi Narodów, dla pozostałych kontynentów sparingi, szczególnie ważne dla uczestników mundialu, bo będą to ostatnie spotkania przed przerwą na mundial.

W Europie gra będzie toczona do weekendu 12-13 listopada, gdy na tydzień przed startem mundialu rozpocznie się przerwa dla reprezentacji. La Liga ostatnią kolejkę rozegra w środku tygodnia 8-10 listopada. Weekend 12-13 listopada zarezerwowano dla pierwszej rundy Pucharu Króla (w październiku rozegrana zostanie runda wstępna), z której Real Madryt będzie zwolniony jako uczestnik Superpucharu Hiszpanii. Co ważne, do czasu rozpoczęcia mundialu zakończy się faza grupowa Ligi Mistrzów, której ostatnie spotkania zaplanowano na 1-2 listopada.

POWRÓT PO MUNDIALU
Article photo
LEGENDA: czerwone - mecze ligowe; niebieskie - mecze Ligi Mistrzów; szare - mecze Pucharu Króla; ciemnoszare - Superpuchar i mecze ligowe; szara ramka - okienko dla reprezentacji; żółte - mundial.

Mistrzostwa świata w Katarze potrwają od 21 listopada do 18 grudnia włącznie. W Hiszpanii od razu po zakończeniu turnieju w dniach 21-23 grudnia odbędą się mecze drugiej rundy Pucharu Króla, z której Real Madryt będzie zwolniony jako uczestnik Superpucharu Hiszpanii. Królewscy wznowią więc grę w dniach 29-31 grudnia w ramach La Ligi.

Od tego momentu mecze będą toczyć się dla Realu Madryt praktycznie co 3 dni, bo 3-5 stycznia drużyna wejdzie do Pucharu Króla w fazie 1/16 finału. Superpuchar Hiszpanii zaplanowano na tydzień od 9 do 15 stycznia i wtedy też zespół może rozegrać dwa spotkania, jeśli awansuje do finału. Kolejkę ligową z dni 13-15 stycznia te zespoły odrobią 1 lutego. W lutym i marcu odbędą się też spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów, a ten okres zamknie marcowa prezerwa na reprezentacje z dwoma spotkaniami. Europejczycy będą wtedy rozgrywać eliminacje do EURO 2024 w Niemczech.

KOŃCÓWKA SEZONU
Article photo
LEGENDA: czerwone - mecze ligowe; niebieskie - mecze Ligi Mistrzów; szare - mecze Pucharu Króla; ciemnoszare - Superpuchar i mecze ligowe; szara ramka - okienko dla reprezentacji; żółte - mundial.

Po wznowieniu gry po przerwie dla reprezentacji La Liga i Liga Mistrzów dograją swoje rozgrywki. Warto zauważyć, że mecze ćwierćfinałów i półfinałowe Champions League odbędą się tydzień po tygodniu. Sezon ligowy zakończy się w weekend 3-4 czerwca.

Finały zaplanowano na: Pucharu Króla sobotę 29 kwietnia; Ligi Europy środę 31 maja; Ligi Konferencji środę 7 czerwca; Ligi Mistrzów sobotę 10 czerwca. Po zakończeniu sezonu od 12 do 20 czerwca odbędzie się okienko reprezentacji z dwoma meczami. Europejczycy będą wtedy rozgrywać eliminacje do EURO oraz Final Four Ligi Narodów.

SZCZEGÓŁY
Uwagę zwraca, że między 29 grudnia a 8 stycznia piłkarze w Hiszpanii będą grać w 9 z tych 11 dni. 31 grudnia mecze będą mogły rozpocząć się najpóźniej o 16:15 i ze spotkaniami rozgrywanymi lokalnie.

W trakcie Superpucharu Hiszpanii w styczniu odbędzie się ligowa kolejka, którą jego uczestniczy odrobią w środę 1 lutego. Zespoły z Primera División zagrają wtedy, bo Federacja poprosiła o zwolnienie z meczów ligowych weekendu 12-13 listopada, czyli na tydzień przed startem mistrzostw świata.

La Liga zagra w środku tygodnia aż sześciokrotnie: od 18 do 20 października, od 8 do 10 listopada, od 29 do 31 grudnia, od 26 do 28 kwietnia, od 2 do 4 maja oraz od 23 do 25 maja.

W powyższym kalendarzu brakuje klubowych mistrzostw świata, ponieważ FIFA ciągle nie podała żadnych szczegółów odnośnie do tego turnieju i nie poinformowała, czy w ogóle go zorganizuje.

Dokładnych rywali Realu Madryt w poszczególnych kolejkach poznamy już w czwartek 23 czerwca, gdy o 17:00 w siedzibie Federacji w Las Rozas odbędzie się losowanie terminarza ligowego na najbliższy sezon.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!