Dzisiejsze okładki

Triumf Rafy Nadala w Paryżu to główny temat na poniedziałkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Nie zmienia się tylko jedna rzecz: ZAWSZE WYGRYWA RAFA” – MARCA w taki sposób opisuje 14 tytułów Rolanda Garrosa i 22 wielkoszlemowe. Na bocznej liście znajdują się rzeczy, jakie wydarzyły się od 2005 roku, gdy zdobył pierwszego Rolanda Garrosa:

• Przez Primera División przewinęło się 41 drużyn
  • Cristiano i Messi nie wygrali jeszcze żadnej ze swoich 12 Złotych Piłek ani hiszpańska piłka nie zdobyła żadnej ze swoich 10 Lig Europy [9 Pucharów Europy lub 9 Lig Europy - przyp. red.].

Na dole w sekcji Królewskich: Laso dochodzi do siebie po zawale – trener koszykarzy Realu został poddany cewnikowaniu serca, a jego stan jest stabilny.

Na boku: Iñigo Martínez ratuje Hiszpanię w 90. minucie – Gavi został najmłodszym strzelcem gola dla La Rojy; Messi błyszczy z Argentyną – strzelił pięć goli Estonii. Poza tym na dole: cios na Ipurui, Girona zagra o awans do Primery z Tenerife; Walia wraca na mundial po 64 latach – Bale obiera kierunek na Katar.

AS

„Rafael XIV - Król Słońce” – AS, nawiązując do historycznego króla Ludwika XIV, podaje, że Nadal zdobył 14. Rolanda Garrosa po pokonaniu w finale Ruuda 6-3, 6-3, 6-0. Hiszpan zdobył 22. tytuł wielkoszlemowy, mając o dwa więcej od Federera i Đokovicia. „Nie wiem, co wydarzy się w przyszłości, ale będę walczyć dalej. Nigdy nie wierzyłem, że będę tutaj w wieku 36 lat, dalej będąc konkurencyjnym”, powiedział. Na boku kolaż: 8 rywali przy 14 tytułach w Paryżu – Federer i Đoković przegrywali w 7 finałach z Rafą w Paryżu.

Na boku w sekcji Królewskich: Pablo Laso doznał ataku serca – trener koszykarzy Realu Madryt pozostaje poza zagrożeniem.

Poza tym na boku: Iñigo Martínez ratuje punkt w 90. minucie – jego gol pozwolił uniknąć porażki po słabym meczu Hiszpanii – Gavi najmłodszym strzelcem gola w historii La Rojy; Quartararo zostawia Aleixa bez nagrody – poważny błąd kosztuje Hiszpana drugie miejsce w wyścigu MotoGP.

Mundo Deportivo

„22 turnieje wielkoszlemowe / 14 Rolandów Garrosów” – Mundo Deportivo krótko opisuje, ze Nadal zmiażdżył w finale w Paryżu Ruuda 6-3, 6-3, 6-0 i umacnia się jako najlepszy tenisista w historii.

Sport

„Wieczny” – Sport wskazuje, że Rafa Nadal zdobył swojego 14. Rolanda Garrosa po zmieceniu z kortu Ruuda w trzech setach. Tenisista z Majorki planuje tylko dalszą grę: „Nie wiem, co wydarzy się w przyszłości, ale będę walczyć, by grać dalej”.

Na górze: La Roja ratuje punkt w 90. minucie – Gavi strzelił pierwszego gola w meczu, w którym Hiszpania zasługiwała na więcej. Na dole: wielki wyczyn Girony, która dalej marzy; szczypiorniści Barcelony mistrzami Pucharu Króla; Joventut wyrównuje stan półfinałowej serii z koszykarską Barcelony; Quartararo dominował w wyścigu MotoGP w Montmeló.

Do tego felietony o: Nadalu, największym z wielkich; Nadalu i Messim, unikalnych przypadkach w sporcie; Barcelonie i życiu w Matixie.