Pewne zwycięstwo Serbii, gol Jovicia

Serbia wysoko pokonała Słowenię. Luka Jović pojawił się na boisku w drugiej połowie i strzelił bramkę w końcówce spotkania.

Serbia pokonała w Belgradzie Słowenię 4:1 i awansowała na drugie miejsce w grupie. Luka Jović rozpoczynał spotkanie na ławce rezerwowych, ale selekcjoner posłał go na murawę na drugą połowę. Napastnik dosyć długo pozostawał niewidoczny, lecz w końcówce meczu zdołał wpisać się na listę strzelców. Był to dla niego ósmy gol w barwach reprezentacji Serbii.

Zgodnie z przewidywaniami od początku meczu inicjatywę mieli Serbowie. To oni częściej atakowali i strzelali, ale Oblak nie musiał się wysilać. W końcu jednak wysiłki gospodarzy przyniosły efekt w 24. minucie. Po rzucie rożnym Oblak zdołał obronić strzał Milinkovicia-Savicia, ale futbolówka trafiła pod nogi Mitrovicia, który takiej szansy nie mógł zmarnować. Wtedy Słowenia odpowiedziała pięknym kontratakiem. W sytuacji sam na sam z Rajkoviciem znalazł się Stojanović i wykończył akcję lobem, doprowadzając do remisu. Po tym trafieniu spotkanie było już bardziej wyrównane, a wynik nie zmienił się do przerwy.

Na drugą połowę Serbia wyszła aż z trzema nowymi zawodnikami, wśród których znalazł się Luka Jović. Gospodarze znów ruszyli do ataku. W 55. minucie Mitrović oddał bardzo dobry strzał głową, ale niesamowitą interwencją popisał się Oblak. Słoweński bramkarz nie mógł się z tego cieszyć zbyt długo, ponieważ chwilę później musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Milinkovicia-Savicia. Zawodnik Lazio uprzedził Oblaka w walce o piłkę dośrodkowaną przez Tadicia z rzutu rożnego. Słowenia nie była w stanie skonstruować żadnej ofensywnej akcji. W 85. minucie prowadzenie podwyższył Luka Jović. Napastnik Królewskich wykorzystał dobre podanie Živkovicia i głową skierował piłkę do siatki. Wynik w doliczonym czasie ustalił Radonjić.

Serbia – Słowenia 4:1 (1:1)
1:0 Mitrović 24’
1:1 Stojanović 30’ (asysta: Šeško)
2:1 Milinković-Savić 56’ (asysta: Tadić)
3:1 Jović 85’ (asysta: Živković)
4:1 Radonjić 92’ (asysta: Tadić)

Serbia: Rajković, Ristić (Radonjić 46’), Mitrović, Mašović, Milenković, Živković, Maksimović, Ilić (Tadić 46’), Milinković-Savić (Lukić 71’), Mitrović (Račić 81’), Jovanović (Jović 46’).

Słowenia: Oblak, Stojanović, Blažič, Bijol, Mevlja (Sikošek 79’), Karničnik, Zajc (Zahović 84’), Stanković (Šporar 63’), Kurtić, Lovrić (Celar 79’), Šeško (Gnezda Čerin 63’)