/ Leszczu, ostricz, KRot

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Nie był to szczególnie udany weekend dla zawodników związanych z Realem Madryt. Z dobrej strony pokazał się Ødegaard, chociaż zabrakło mu konkretów. Jak radzili sobie pozostali?

Brahim Díaz (AC Milan)
Ostatnie słabsze występy Hiszpana zbierają swoje żniwo. Całe spotkanie z Hellasem przesiedział na ławce rezerwowych, a Milan wygrał 3:1 i zbliżył się do wymarzonego scudetto.

Víctor Chust (Cádiz CF)
Ostatnio chwilowo wypadł z podstawowej jedenastki. Spotkanie z Elche też zaczynał na ławce, ale kontuzja Faliego sprawiła, że w 65. minucie pojawił się na murawie. W defensywie miał ułatwione zadanie, bo minutę po jego wejściu Elche zaczęło grać w osłabieniu. Mógł przez to być ustawiony wyżej i pracę w obronie miał ograniczoną do minimum. Cádiz wykorzystał przewagę na murawie i strzelił 3 gole, by wygrać 3:0 i wykonać krok w kierunku utrzymania. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk wystąpił w meczu z Granadą od pierwszej minuty. Przy pierwszej akcji bramkowej dla Mallorki ładnie dograł piłkę z prawej flanki, jednak później zabrakło konkretów. Jak zwykłe starał się napędzać ataki swojego zespołu, oddał jeden strzał oraz zaliczył dwa podania kluczowe. Boisko opuścił w 85. minucie, a Mallorca przegrała aż 2:6 na własnym stadionie i po 35. kolejce spadła do strefy spadkowej.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Borja Mayoral (Getafe CF)
W starciu z Rayo (0:0) spisał się przeciętnie. Wyszedł w pierwszym składzie, ale przez ponad 77 minut nawet nie oddał strzału. Jak zawsze był aktywny i waleczny, ale tak jak grający po drugiej stronie Fran García nie może być z siebie przesadnie zadowolony.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 6,5/10

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
Obrońca nie znalazł się w kadrze Fiorentiny na mecz z AS Romą, który podopieczni Vincenzo Italiano wygrali 2:0.

Reinier (Borussia Dortmund)
Z ławki rezerwowych oglądał poczynania swoich kolegów w wyjazdowym meczu przeciwko Greuther Fürth. Dortmundczycy wygrali 3:1 i zapewnili sobie wicemistrzostwo Niemiec.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
W niedzielne popołudnie Rayo zremisowało z Getafe 0:0 i już matematycznie zapewniło sobie utrzymanie. Fran García był bardzo aktywny, nieźle wychodziły mu także dośrodkowania. Jego koledzy nie byli jednak w stanie z tego skorzystać. Nie był to występ godny zapamiętania.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Sergio Ramos (PSG)
W niedzielę PSG zremisowało u siebie z Troyes AC 2:2, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Martin Ødegaard (Arsenal)
Wyszedł w pierwszym składzie na domowy mecz z Leeds i zagrał naprawdę bardzo dobre zawody. Praktycznie wszystkie akcje Arsenalu przechodziły przez jego nogi, świetnie rozgrywał piłkę i odnajdywał lepiej ustawionych kolegów, a do tego dorzucił aż trzy kluczowe podania. Wygrał niemal wszystkie pojedynki i nie bał się pracy w obronie (zanotował 4 odbiory). Bardzo dobry mecz Norwega, a Arsenal wygrał 2:1 i zbliżył się do awansu do Ligi Mistrzów.
Ocena WhoScored: 7,8/10

Raphaël Varane (Manchester United)
Jeden z najgorszych występów Manchesteru United i Varane’a w sezonie. Czerwone Diabły przegrały 0:4 z Brighton. Francuz w obronie popełniał błędy. Miał trochę szczęścia, że po fatalnym przyjęciu piłki rywale nie trafili do siatki. Przy trzecim golu jego zachowanie pozostawiało wiele do życzenia. Występ do zapomnienia. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj.