36. kolejka: Barcelona wygrywa z Celtą, Betis walczy o Ligę Mistrzów

Dobiegło końca wtorkowe granie w ramach 36. kolejki Primera División, więc czas rzucić okiem na tabelę.

Już dziś rozpoczęła się następna kolejka Primera División i z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć. Dziś jako pierwsi na murawę wybiegli piłkarze Valencii oraz Realu Betis. Do przerwy na tablicy widniał bezbramkowy remis, ale w drugiej połowie goście wyszli na prowadzenie za sprawą Williana José. Gdy na boisku pojawił się Guedes, ofensywa Nietoperzy nieco się rozruszała, ale sprawiło to jedynie, że z tyłu gospodarze byli bardziej wrażliwi. Wykorzystali to Canales i Iglesias, co pozwoliło Betisowi wygrać 3:0 i nadal nie tracić nadziei na awans do Ligi Mistrzów.

Niemalże w tym samym czasie Granada Aitora Karanki pokonała po bardzo dobrym meczu Athletic Bilbao i praktycznie zapewniła sobie utrzymanie, jednocześnie niesamowicie komplikując walkę o ligowy byt rywalom, którzy znajdują się nieco niżej. Wieczorem zaś Barcelona podejmowała Celtę i po dość niemrawym początku, pod koniec pierwszej połowy dwa ciosy wyprowadzili najpierw Depay, a następnie Aubameyang. Na boisku szalał Dembélé, asystując w sumie dwa razy, cały czas rozrywając defensywę rywali.

Czerwoną kartkę zobaczył też Murillo, więc nie zapowiadało się na zbyt miły wieczór dla gości. Aspas strzelił gola dla Celty po błędzie Ter Stegena i Araújo, a chwilę dramatyzmu przeżyli sympatycy Barcelony, gdy głowami zderzyli się Gavi i Araújo, a chwilę później musieli opuścić boisko na noszach. Sekundy później fatalnie zagrał Éric, ale Aspas w sytuacji niemal sam na sam podał zamiast strzelać i Celta nic z tej okazji nie miała. Ostatecznie jednak Barcelona wygrała 3:1 i choć nie kontrolowała w 100% tego spotkania, zasłużenie zgarnęła trzy punkty.