REKLAMA
REKLAMA

Karembeu: Benzema to najlepsza „9” w historii Realu Madryt

Christian Karembeu udzielił wywiadu dla argentyńskiego radia Super Deportivo, w którym mówił między innymi o Karimie Benzemie czy możliwości wspólnej gry Cristiano z Messim. Przedstawiamy wypowiedzi Francuza.
REKLAMA
REKLAMA
Karembeu: Benzema to najlepsza „9” w historii Realu Madryt
Fot. Getty Images

– Czy Benzema jest najlepszą „9” w historii Realu Madryt? Teraz tak, teraz jest najlepszą „9” w historii Realu Madryt. Nie miał łatwo, ponieważ zaczynał, kiedy byli Morata, Higuaín, Cristiano Ronaldo. Zawsze był w cieniu tych, którzy byli wokół niego. Teraz kiedy Real nie ma supergwiazdy, jest Karim Benzema. Jest niezwykle kompletny. W Realu uczył się od najlepszych. Nie jest liderem jedynie na boisku, ale również w szatni. 

REKLAMA
REKLAMA

– Benzema i Mbappé? Są niewiarygodni, kiedy grają razem w reprezentacji Francji. Radzą sobie świetnie, zawsze się szukają i, co najważniejsze, wychodzi im to. Widzieliśmy to w Lidze Narodów. Kiedy grają razem, to zawsze jest to zagrożenie dla przeciwników. Kiedy widzę grających razem Benzemę i Mbappé, to przypominają mi Maradonę i Burruchagę. 

– Messi i Cristiano mogliby grać razem? W dzisiejszym futbolu byłyby możliwości pozwalające na wspólną grę Messiego i Cristiano. To jest możliwe, ponieważ nigdy nie myślałem, że Messi mógłby opuścić Barcelonę, tak jak Cristiano odszedł z Realu czy Juventusu. Można ich zjednoczyć, ponieważ są sponsorzy, którzy mogą to zrobić, do tego jest wielu ludzi w świecie piłki, którzy tylko czekają, by tak się stało. W tym momencie jedynym klubem, który może połączyć tych dwóch cracków, jest PSG. Spójrz, kto tam gra: Neymar, Mbappé, Messi. Tylko Paryż może to zrobić. Czasami myślałem, że mogą grać razem w Realu Madryt, jednak po chwili zastanowienia stwierdziłem, że Messi nie chciałby grać dla Realu.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

REKLAMA