Advertisement
Menu
/ as.com, marca.com

Benzema celuje w derby

Wstępne badania potwierdziły drobny uraz mięśniowy Karima Benzemy, jednak dokładną diagnozę, jak i odpowiedź na pytanie, czy piłkarz zdąży na mecz z Atlético, poznamy po jutrzejszym badaniu rezonansem.

Foto: Benzema celuje w derby
Fot. Getty Images

Występ Karima Benzemy we wtorkowym meczu z Interem jest wykluczony, a w niedzielnych derbach z Atlético pozostaje wątpliwy – informują zgodnie AS i MARCA. Wstępne badania przeprowadzone dziś rano na francuskim napastniku w Valdebebas nie dały jednoznacznej diagnozy. Potwierdzono jedynie uraz w mięśniach tylnej partii lewego uda, który nie wydaje się zbyt groźny, jednak zbyt krótki okres czasu między doznaniem kontuzji a badaniami uniemożliwił dokładniejszą diagnozę.

W poniedziałek Benzema przejdzie kolejne badania w Valdebebas, które powinny już dać wiarygodny obraz problemu mięśniowego napastnika. Badanie rezonansem magnetycznym, które dokładnie określi stopień urazu zawodnika, jest możliwe dopiero w okresie od 36 do 40 godzin od momentu doznania kontuzji. Wcześniejsze badanie nie ma sensu, ponieważ stan zapalny mięśnia uniemożliwia uzyskanie wyraźnego obrazu. Niemniej, wstępne testy przeprowadzone dziś potwierdziły to, co mówił Ancelotti – kontuzja nie powinna być groźna. 

„Karim poczuł mały ból i nie chciał forsować, więc go zdjąłem. Zobaczymy w najbliższych dniach. Nie sądzę, że będzie dostępny na wtorek, ale możliwe, że będzie na niedzielę”, mówił Carletto na konferencji prasowej po meczu z Realem Sociedad. W klubie wierzą, że Benzema będzie do dyspozycji na Atleti, jednak ostateczną odpowiedź poznamy po jutrzejszych badaniach. 

Kto zastąpi zatem Karima? MARCA i AS twierdzą, że we wtorek od pierwszej minuty zagra Luka Jović, który zastąpił Benzemę w San Sebastián z bardzo dobrym skutkiem, strzelając gola i notując asystę. Media nie dają większych szans na grę od początku Edenowi Hazardowi, który w ostatnich tygodniach sporo stracił i nie cieszy się uznaniem Ancelottiego. Pozostają wątpliwości co do derbów, ponieważ jeśli Benzema zdąży, to niemal na ostatnią chwilę, co może wiązać się z ryzykiem. 

Niezależnie od wyniku jutrzejszych badań, wiele wskazuje na to, że mięśnie Karima zaczynają odczuwać zmęczenie. W bieżącym sezonie Francuz gra praktycznie cały czas. Ponadto, napastnik wrócił do reprezentacji Trójkolorowych, dlatego przerwy na kadry, podczas których wcześniej Karim ładował baterie, dziś są dla niego dodatkowym wysiłkiem.

Sam Francuz wysłał na Twitterze przesłanie spokoju i nadziei: „Odpoczynek i powrót silniejszym”.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!