Udany debiut Torila

W meczu 12. kolejki Ligi Iberdrola piłkarki Realu Madryt pokonały na wyjeździe Villarreal 2:0. W pierwszym spotkaniu pod wodzą Alberto Torila bramki zdobywały Athenea i Esther.

Las Blancas od samego początku przejęły inicjatywę i narzuciły swój styl. Przed upływem 10. minuty Elenę przetestowały strzałami z dystansu Esther i Asllani, jednak bramkarka Villarrealu nie dała się zaskoczyć. Następnie szczęścia zza szesnastki próbowały Zornoza i ponownie Asllani, ale ich strzały minęły światło bramki. Po pół godzinie gry najlepszą okazję na zdobycie bramki miała Sheila, której uderzenie bez problemu obroniła Misa.

Na początku drugiej połowy do głosu zaczęły dochodzić gospodynie. Swoje szanse miały Belén i Aïnoa, jednak dobre interwencje Misy utrzymały Królewskie przy życiu. W 60. minucie gry Esther strzałem głową wyprowadziła Królewskie na prowadzenie, ale bramka została anulowana z powodu mocno kontrowersyjnego spalonego. Andaluzyjska napastniczka szukała swojego gola i miała okazje w 66. i 73. minucie, jednak dobrze rozgrzana Elena nie miała problemów z obroną. Madridistki napierały i zebrały owoce dobrej gry w 78. minucie, kiedy Athenea technicznym strzałem z prawej nogi z boku pola karnego dała zespołowi prowadzenie. Dla 21-letniej piłkarki było to pierwszej trafienie w barwach Las Blancas. Na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Esther wykorzystała wrzutkę Zornozy z rzutu wolnego, podwoiła prowadzenie Królewskich i ustaliła wynik meczu.

Alberto Toril udanie zadebiutował w roli szkoleniowca kobiecej drużyny Realu Madryt, która notuje piąty z rzędu mecz bez porażki w Lidze Iberdrola. Dzięki dobrej grze w ostatnich tygodniach Królewskie awansowały na 9. miejsce w tabeli i tracą już tylko 7 punktów do trzeciej lokaty, która daje prawo walki o Ligę Mistrzyń.

Villarreal - Real Madryt 0:2 (0:0)
0:1 Athenea 78'
0:2 Esther 88'

Villarreal: Elena de Toro, Cienfu (Sara Medina, 83’), Sheila (Raquel, 83’), Zaïra (Estefanía, 46’), Nerea, F. Lara, Soldevila, Belén, Aïnoa, Lara Mata i Sara Bermell (Olivia, 62’).
Real Madryt: Misa, Ivana (Peter, 55’), Olga, Maite Oroz (Teresa, 64’), Asllani (Nahikari, 55’), Esther, Møller (Kaci, 81’), Lucía (Kenti Robles, 64’), Rocío, Zornoza i Athenea.