Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ iusport.com, marca.com

Oficjalnie: Real Madryt nie zagra w ten weekend

Krajowa Rada Sportu oficjalnie potwierdziła, że mecz Realu Madryt z Athletikiem nie odbędzie się w ten weekend.

Foto: Oficjalnie: Real Madryt nie zagra w ten weekend
Fot. Getty Images

La Liga wniosła o przełożenie meczu Realu Madryt z Athletikiem z powodu jej zdaniem naruszenia integralności rozgrywek, do jakiego dochodzi przez rozgrywanie meczów eliminacji do mundialu w Ameryce Południowej w nocy z czwartku na piątek czasu europejskiego. Taki sam wniosek został złożony we wrześniu w przypadku meczów Barcelony z Sevillą oraz Villarrealu z Deportivo Alavés, bo te ekipy rozgrywały swoje spotkania w Lidze Mistrzów we wtorek i nie można było ustawić ich ligowych starć na niedzielę. Teraz dotyczy to Realu Madryt i Atlético Madryt, które po przerwie na kadry zagrają w Europie właśnie we wtorek.

Dzisiaj Krajowa Rada Sportu, najwyższy rządowy organ wykonawczy w hiszpańskim sporcie, oficjalnie wydała tymczasowy środek ochronny dla wniosku La Ligi o przełożenie tych spotkań. Wobec sprzeciwu Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej wszystko wylądowało kolejny raz właśnie na polu rządowym i to władze będą rozstrzygać ten spór, dopóki o kompetencjach w tej sprawie nie rozstrzygnie odpowiedni sąd.

Domyślnie związek musi zatwierdzić brak danego spotkania w danym terminie z powodu Porozumienia Koordynacyjnego między organizacjami. Komitet Rozgrywek RFEF we wrześniu przy pierwszych takich przypadkach orzekł, że mecze nie są przekładane z powodu siły wyższej, więc powinny zostać rozegrane w terminie. La Liga odwołała się od tej decyzji do Krajowej Rady Sportu, która przyznała jej rację i ostatecznie wspomniane mecze się nie odbyły. Podobnie będzie teraz, bo przedstawiciele rządu przyznają w tej sprawie rację La Lidze, która argumentuje, że nie chodzi o sam późny powrót zawodników z Ameryki Południowej, a zmiany w kalendarzu międzynarodowym, które naruszają terminarz ligowy.

Real Madryt otrzymał więc już ostateczne potwierdzenie, że nie zagra w najbliższy weekend, a jego kolejnym meczem będzie dopiero starcie w Lidze Mistrzów z Szachtarem Donieck, które odbędzie się we wtorek. Spotkanie z Baskami najprawdopodobniej zostanie rozegrane dopiero na początku grudnia.

Poza meczem Realu z Athletikiem po najbliższej serii spotkań zaległymi spotkaniami w La Lidze będą więc także starcia Barcelony z Sevillą, Villarrealu z Alavés i Granady z Atlético.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!