Pewne zwycięstwo Hiszpanii U-21, debiut Gutiérreza

Hiszpania U-21 odniosła czwarte kolejne zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw Europy. Na murawie pojawili się Miguel Gutiérrez i Antonio Blanco.

Reprezentacja Hiszpanii do lat 21 bardzo pewnie kroczy przez eliminacje do mistrzostw Europy. La Rojita ma na koncie komplet punktów. W 4. kolejce pokonała Irlandię Północną 3:0. W podstawowym składzie nie było żadnego zawodnika Realu Madryt. Antonio Blanco i Miguel Gutiérrez pojawili się na murawie w drugiej połowie. Dla pomocnika to był trzeci występ w tej reprezentacji, natomiast obrońca zaliczył debiut. Obaj weszli na boisko przy prowadzeniu 3:0, więc spotkanie było już bardzo spokojne.

Przewaga Hiszpanii była w tym meczu miażdżąca. Od początku La Rojita starała się atakować, a zawodnicy Irlandii Północnej desperacko się bronili. Bezbramkowy remis utrzymał się do 26. minuty. Jeden z zawodników gości zagrał piłkę ręką w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Sergio Gómez. Chwilę później ten sam piłkarz podwyższył prowadzenie. Wynik spotkania ustalił Abel Ruiz w 56. minucie. Kiedy na boisko wszedł Blanco, a chwilę później Gutiérrez, wszystko było już rozstrzygnięte. La Rojita odniosła czwarte zwycięstwo w czwartym meczu i pewnie zajmuje pierwsze miejsce w grupie.

Hiszpania U-21 – Irlandia Północna U-21 3:0 (2:0)
1:0 Sergio Gómez 26’ (rzut karny)
2:0 Sergio Gómez 32’ (asysta: Rodri)
3:0 Abel Ruiz 56’ (asysta: Carreira)

Hiszpania U-21: Agirrezabala, Miranda (Miguel Gutiérrez 76’), Fontán, Francés, Carreira, Vencedor (Niño 71’), Rodri (Blanco 71’), Turrientes (Williams 57’), Sergio Gómez, Campos (Melamed 57’), Abel Ruiz.

Irlandia Północna U-21: Webber, Hume, Donnelly, S. McClelland, Balmer (K. McClelland 67’), Scott (Cousin-Dawson 46’), Boyd-Munce, Galbraith, Lane (McGovern 67’), Conn-Clark (Smyth 46’), Waide (O’Neill 67’).