Advertisement
Menu
/ elconfidencial.com

Taśmy Florentino cz.8: „Laskę, z którą się widujesz, piep**ył cały Inter i cały Milan”

El Confidencial ogłosił, że w tych dniach będzie publikować wypowiedzi Florentino Péreza z nagrań z prywatnych rozmów prezesa Realu Madryt. Portal twierdzi, że poznamy prawdziwe odczucia sternika Królewskich o klubie, legendach i mediach.

Foto: Taśmy Florentino cz.8: „Laskę, z którą się widujesz, piep**ył cały Inter i cały Milan”
Fot. Getty Images

Internetowy dziennik ogłosił, że przez najbliższe dni będzie publikować prawdziwe opinie Florentino Péreza na tematy związane z Realem Madryt. Wszystko na podstawie nagrań z prywatnych rozmów prezesa. Donosi się, że otrzymano autoryzację na ich publikację ze względu na ich niewątpliwy interes informacyjny. Sam prezes zareagował na publikację komunikatem oficjalnym, a Real Madryt oficjalnie przekazał również, że w tej sprawie doszło do szantażu na klubie.

Pierwszą część nagrań, które okazują się być z okresu od 2006 do 2008 roku, czyli czasu po dymisji prezesa i odejściu z Realu Madryt, Florentino Pérez wypowiada się między innymi o Raúlu i Ikerze Casillasie oraz Galácticos. Można je znaleźć w tym artykule – Taśmy Florentino cz.1: „Raúl i Casillas to dwa wielkie oszustwa”. W drugiej w rozmowach od 2006 do 2012 roku Hiszpan komentuje sprawy związane z Ikerem Casillasem, które obejmują także jego partnerkę Sarę Carbonero. Można je znaleźć w tym artykule – Taśmy Florentino cz.2: „Casillas jest bardzo niski, to pantoflarz”. W trzeciej części komentuje klan Portugalczyków: od Jorge Mendesa przez Cristiano i Mourinho po Coentrão. Można to znaleźć w tym artykule – Taśmy Florentino cz.3: „Cristiano to imbecyl, z Mourinho są nienormalni”. Czwarta część z nagraniami z lat 2006 i 2011 dotyczy Vicente Del Bosque i jego umiejętności trenerskich. Można to znaleźć w tym artykule – Taśmy Florentino cz.4: „Del Bosque to nie jest trener, nie zna się na niczym”.

W piątej części słyszymy wypowiedzi Florentino od 2007 do 2012 roku na temat mediów i dziennikarzy. Można to znaleźć w tym artykule – Taśmy Florentino cz.5: „Trzeba wygrać bitwę z dziennikiem MARCA i telewizją publiczną”. Szósta zadedykowana jest legendom z tak zwanej Piątki Sępa. Można to znaleźć w tym artykule – Taśmy Florentino cz.6: „Legendy myślą, że będą żyć z Realu do śmierci”. Siódma część obejmuje Gutiego i Figo. Można to znaleźć w tym artykule – Taśmy Florentino cz.7: „Graliśmy spektakularnie aż te sku**ysyny się zmęczyły…”.

W ósmej części zamieszczono tylko jedno nagranie z wypowiedzią Fernando Fernándeza Tapiasa, wiceprezesa Realu Madryt w obu etapach Florentino, pozostającego na tym stanowisku do dzisiaj. Na Twitterze pojawiło się jednak dodatkowe nagranie ze słowami Florentino na temat Mesuta Özila, którego z nieznanych powodów ostatecznie nie umieszczono w części 7., chociaż zapowiadał to opis samego portalu i tagi w artykule.

Nagranie Florentino Péreza ujawnione na Twitterze:

15.10.2012 „On [Özil] przyjechał tu z dziewczyną. Ten jest z tych 21-latków... To trzecia generacja Turków. Zaczynał się mecz i ona mówiła [wycięte]. I cóż, on odkrył Madryt, gościu. Czyli ani Turek, ani k**as, ani trzecia generacja, ani dziewczyna [śmiech]. Kazał dziewczynie spieprzać i zmienił życie. Zakochał się we włoskiej modelce z Mediolanu. Więc brał prywatny samolot, leciał tam, zaliczał, wracał i kto tam wie, co jeszcze. Któregoś dnia wkurzył Mourinho, którego to jednak bardzo rozbawiło. I ten mówi mu, Özilowi, besugo [hiszpańskie, od ryby], nazywali go besugo : «Słuchaj, Özil, pozwolisz, że porozmawiam z tobą w zaufaniu, jak gdybym był twoim ojcem?». Biedny chłopak mówi: «Oczywiście, tak, jasne». «To posłuchaj, tę laskę, z którą się widujesz, piep**ył cały Inter i cały Milan, w tym sztaby obu ekip». [śmiech] I myślę, że wtedy besugo, jakby to powiedzieć... Zostawił ją. Ale popatrzcie, co za prosiak z tego, że mówi «w tym sztaby obu ekip».

Nagranie Fernando Fernándeza Tapiasa, wiceprezesa Realu Madryt:

15.09.2009 „Posłuchaj, powiem ci o aspekcie Realu. W Meksyku pokazywałem panii minister od energii, drugiej za [premierem Felipe] Calderónem: «To moja karta, a to karta Realu Madryt». Ona: «Nie, nie... a możemy przylecieć na Real Madryt?». «Zapraszam, pokrywam samoloty, hotele, wszystko. Przylecicie na za**bisty mecz z Milanem!». To mnie interesuje, bo Real otwiera ci drzwi. Florentino otworzył drzwi w ACS... ta rola je otworzyła”.

El Confidencial opisuje także, że w czerwcu 2009 roku po powrocie do klubu Tapias w innym nagraniu zapewnia, że nie jest przyjacielem Florentino i dodaje, że prezes musi mieć dobre relacje polityczne niezależnie od tego, z jakiej partii pochodzi osoba. Tapias dodaje, że on nigdy nie prosił jednak polityków o żadne przysługi dla swoich firm budowlanych. Portal nie oferuje jednak nagrania z tym fragmentem.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!