Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ elconfidencial.com

Taśmy Florentino cz.1: „Raúl i Casillas to dwa wielkie oszustwa”

El Confidencial ogłosił, że w najbliższych dniach będzie publikować wypowiedzi Florentino Péreza z nagrań z prywatnych rozmów prezesa Realu Madryt. Portal twierdzi, że poznamy prawdziwe odczucia sternika Królewskich o klubie, legendach i mediach.

Foto: Taśmy Florentino cz.1: „Raúl i Casillas to dwa wielkie oszustwa”
Fot. Getty Images

El Confidencial twierdzi, że przez 20 lat rządów Florentino media próbowały przekazywać to, co dzieje się w klubie, a w rzeczywistości mocno różniło się to często od przekazu medialnego wysyłanego przez klub i samego prezesa. Ostatnią wielką zagadką jest odejście Sergio Ramosa, które dołącza do wydarzeń, o których trudno będzie poznać prawdę.

Portal ogłasza jednak, że przez najbliższe dni będzie publikować prawdziwe opinie Florentino Péreza na tematy związane z Realem Madryt. Wszystko na podstawie nagrań z prywatnych rozmów prezesa. Donosi się, że otrzymano autoryzację na ich publikację ze względu na ich niewątpliwy interes informacyjny. Wycięte odpowiednio fragmenty są wstawione w artykule na tamtym portalu.

W pierwszej części nagrań, które okazują się być z okresu od 2006 do 2008 roku, czyli czasu po dymisji prezesa i odejściu z Realu Madryt, Florentino Pérez wypowiada się między innymi o Raúlu i Ikerze Casillasie oraz Galácticos.

Opublikowane prywatne wypowiedzi Florentino Péreza:

11.09.2006 „Casillas to nie jest bramkarz na Real Madryt, co mam ci powiedzieć... Nie jest nim, nigdy nie był, był naszą wielką pomyłką, ale gościu, chodzi o to, że [wyciszone] go uwielbiają, kochają, rozmawiają z nim, tak go bronią... Cóż, to jedno z wielkich oszustw. Drugim jest Raúl. Dwoma wielkimi oszustwami Realu Madryt są pierwszy Raúl i drugi Casillas”.

24.04.2006 „Zidane to wspaniały gość. I Beckham, i Ronaldo, nie? Ale przy nich są też ci, którzy uważają, że... Dobra, Ronaldo jest bezczelny i kropka, ok? Jest bezeczelny i tyle. Więcej, oni wszyscy są bezczelni. Ale najgorszy jest Raúl, bo jest słaby, a uważa, że Real Madryt jest jego i wykorzystuje wszystko, co istnieje w Realu i co rozwinął klub dla własnych korzyści. On i jego agent. To winny tego, że Realowi idzie źle... Posłuchaj, odszedłem między innymi przez niego. Bo on, jako że zdaje sobie sprawę, że jest skończony i że jest z nim średnio, to mówi: «Zanim skończę ja, to skończę z Realem». To negatywny typ, niszczy Real, morale zawodników. Wszystko, by ludzie mówili: «To z Realem jest źle, a nie z Raúlem». To straszne, jak zły jest ten chłopak. A ja nie poradziłem sobie z tym problemem. Mam wiele do roboty i musiałem dokonać fuzji Abertis z Autostrade oraz wielu rzeczy więcej, więc słuchaj, byłem tam przez sześć lat i byłem szczęśliwy”.

24.04.2006 „Dużo winy w sprawie Raúla ma też Ginés [Carvajal; jego agent] Do tego, do cholery, Raúl, człowieku, ma też problemy w domu. No jeśli masz problemy w domu, weź rozwód czy separację, nie wiem! [...] Jak można być tak zgorzkniałym... Ale człowieku, w ogóle dlaczego... On ma traumę przez dziewczyny. Chyba pierwsza go zostawiła – ta, z którą był przez długi czas. Chyba idzie mu źle z dziewczynami... Nie wiem, dlaczego. W życiu, jak mówiła moja matka, trzeba każdego ranka wstawać i dziękować Bogu. Każdego ranka. Ale nie można robić takich rzeczy jak on, a tym bardziej będąc Raúlem. Gościu, życie dało ci wszystko. On zarabia 2 miliardy peset rocznie. To jakieś jaja, to [przerwane]... On nie będzie więcej grać w Realu Madryt. Nawet by nie grać, lepiej dla niego odejść z Realu. Bycie w Realu i brak gry, to będzie dla niego tortura. Cóż, ja uważam, że powinien odejść... On niszczy Real Madryt i wszystko. Dla niego to jest «albo ja, albo chaos». Jasne, że chaos”.

2.04.2006 „Beckham to dobry gość. Dobry gość, tak. Jest naprawdę ogarnięty. Jeśli zarabia 30 milionów euro rocznie, musi być ogarnięty. Słuchaj, najwięcej zarabiali Beckham i Ronaldo. Oni ze wszystkiego zgarniali 30 milionów euro rocznie. Za nimi Zidane, który musiał dostawać z 25 milionów euro. I potem już nikt. Bo Figo to miał... zegarek w kraju, coś tam jeszcze, bank... Nie reklamował niczego. Resztę znaleźliśmy mu my. Audi znaleźliśmy, żeby dać coś Raúlowi i Figo. Ale bez tego nie miał niczego. Raúl to niczego nie sprzedaje, gościu, to nie jest produkt medialny”.

24.04.2006 „Piłkarze to wielcy egoiści, nie można na nich liczyć w niczym. Więcej, jeśli ktoś na nich liczy, to popełnia błąd. Wystawiają cię, to durnota. Ja mam straszne założenie o piłkarzach. Gościu, straszne. Wiesz, że widziałem różne kolektywy, ale nigdy takiego jak ten piłkarzy, człowieku”.

Taśmy Florentino cz.2: „Casillas jest bardzo niski, to pantoflarz”

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!