Oceny zawodników po meczu z Liverpoolem

Real Madryt zremisował z Liverpoolem 0:0 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Przyzwyczaił w tym sezonie do świetnych występów i nie zszedł poniżej swojego poziomu na Anfield. Już na początku spotkania obronił strzał Salaha z bliskiej odległości. Właściwie przez całe spotkanie nie popełniał błędów. Obrona grała dobrze, ale Thibaut jeszcze lepiej.

15. Valverde

Jeden z najwszechstronniejszych piłkarzy Realu Madryt został rzucony na prawą obronę i nie zaczął wczorajszego spotkania najlepiej. Mané zdecydowanie zbyt łatwo potrafił przedrzeć się tą stroną, ale to szybko się skończyło. Fede ostatecznie stanął na wysokości zadania, wygrywał większość pojedynków, miał mnóstwo przechwytów, zanotował też najwięcej kontaktów z piłką po stronie Królewskich. Po jego wybiciu Vinícius mógł strzelić gola, ale źle opanował sobie piłkę.

3. Militão

Jeśli nie jest największym wygranym ostatnich kilku dni, to z pewnością największą niespodzianką. Po raz pierwszy od maja 2019 roku (jeszcze w barwach Porto) wystąpił w czterech meczach z rzędu. We wszystkich spisał się bardzo dobrze. Wytrzymał presję, zablokował 3 strzały Liverpoolu i ani razu nie dał się minąć. Militão przeżywa najlepsze chwile od transferu do Realu. A ta wrzutka do Karima? Ludzie kochani!

6. Nacho

Bardzo dojrzały mecz wychowanka, który świetnie spisywał się naprzeciwko napastników Liverpoolu. Raz za razem wybijał piłki po dośrodkowaniach gospodarzy, niezwykle rzadko tracił piłkę. Jeden z bohaterów ostatnich dni.

23. Mendy

Przez większość meczu był bardzo trudnym rywalem dla przeciwników, ale… kilka razy on sam był swoim największym rywalem. Potrafił pokazać świetne umiejętności, by w łatwy sposób zgubić piłkę czy podać ją prosto do graczy Liverpoolu. Poza tymi problemami z koncentracją zagrał dobre zawody, jednak jak najszybciej musi wyeliminować tak proste straty.

10. Modrić

Nabiegał się Luka, ale to nie był jego najlepszy mecz. Wykonał swoje zadanie, jednak poza bieganiem i pracą dla drużyny nie wyróżnił się pod względem indywidualnym. Mimo wielu kontaktów z piłką nie zrobił nic szczególnego, jednak może na tym polegała jego siła. Wybierał proste rozwiązania, dzięki którym Królewscy mogli nieco odetchnąć.

14. Casemiro

To był bardzo dobry mecz Casemiro. Pomagał stoperom w obronie, pomagał w rozegraniu i wygrał najwięcej pojedynków spośród wszystkich zawodników na boisku. Przez ponad 65 minut grał z żółtą kartką, ale wytrzymał ciśnienie i przynajmniej w Lidze Mistrzów obejdzie się bez pauzy.

8. Kroos

To właśnie on i Modrić mieli prowadzić ze spokojem Real do kolejnej rundy, ale Toni też nie ma za sobą najlepszego spotkania. Miał dobre momenty, gdy Królewscy dłużej byli przy piłce, jednak było ich zdecydowanie mniej niż zazwyczaj. Po dobrym Klasyku zanotował co najwyżej przeciętny mecz, który zakończył w 72. minucie.

11. Asensio

Wrócił znikający Asensio, który niestety znikał także w defensywie. Był najsłabszym elementem Królewskich. Nawet postawa w obronie go nie broni, gdzie często inni musieli radzić sobie sami.

9. Benzema

Miał pecha, ale i sam nie pomógł sobie w zdecydowanie lepszej sytuacji. Po jego podaniu piłka odbiła się od słupka, ale w drugiej części spotkania powinien był lepiej wykończyć dośrodkowanie Militão. Cofał się, pomagał, ale w polu karnym rywala nie był sobą i ostatecznie nie może być zadowolony ze swojej postawy.

20. Vinícius

On też miał świetną okazję, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i było już za późno na pokonanie Alissona. Było widać jego aktywną postawę w defensywie, unikał też głupich strat i potrafił zachować zimną krew. Szkoda, że po podaniu Valverde jej zabrakło.

19. Odriozola

Nie wystąpił od pierwszej minuty, ale pojawił się na boisku w drugiej połowie i spisał się znacznie lepiej niż z Barceloną. Zanotował kilka udanych interwencji, wszystkie jego podania trafiły do kolegów, a przede wszystkim uniknął poważnych błędów. Sporo było niepewności, ale koniec końców stanął na wysokości zadania.