Menu

Hernández Hernández na derby Madrytu

Foto: Hernández Hernández na derby Madrytu
Fot. Getty Images

38-latek z Wysp Kanaryjskich poprowadzi mecz Atlético z Realem Madryt. Arbitrem VAR będzie José Luis González González.

Alejandro José Hernández Hernández poprowadzi jutrzejsze derby Madrytu. Jest sędzią w najwyższej klasie rozgrywkowej od sezonu 2012/13. Łącznie w Primera División prowadził 156 potyczek. W tym sezonie w lidze ma za sobą 12 spotkań, w których pokazał 61 żółtych kartek (średnio 5,08 na mecz) i jedną czerwoną (0,08). Podyktował dwa rzuty karne (0,22). Pierwszy z nich to efekt faulu Courtois na Chukwueze w meczu z Villarrealem (1:1), a drugi – przewinienia Gayi (Valencia) na Griezmannie. Po tej ostatniej sytuacji Messi nie wykorzystał rzutu karnego.

W Primera División Królewscy spotkali się z nim 25 razy. 14-krotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy, a siedem razy jako przegrani. Ostatnim meczem Realu Madryt z jego udziałem była wyjazdowa potyczka z Deportivo Alavés, którą Królewscy wygrali 4:1. Arbiter nie spisał się rewelacyjnie, jednak uniknął większych kotnrowersji i nie wypaczył wyniku spotkania.

Hernández Hernández niejednokrotnie sędziował starcia najwyższego kalibru, takie jak Klasyk, jednak będą to dla niego pierwsze derby Madrytu. Co ciekawe, to właśnie w stolicy mieszka 38-latek. W 2014 roku opuścił Wyspy Kanaryjskie, ponieważ połączenia z Lanzarote z kontynentalną Hiszpanią nie były dobre. Dotychczasowe mecze Realu prowadzone przez niego, zwłaszcza w kilkunastu ostatnich miesiącach, wzbudzały bardzo dużo kontrowersji. W starciu na Camp Nou nie odgwizdał rzutu karnego na Raphaëlu Varanie.

Po potyczce z Levante w lutym ubiegłego roku głos na temat sędziego zabrał też Sergio Ramos, kapitan Realu, którego w jutrzejszych derbach akurat zabraknie: „Jestem na niego wkurzony. Wcześniej sędziowie mieli więcej szacunku i kapitanowie mogli z nimi rozmawiać. W tym przypadku wydaje się, że jest inaczej. Arogancja jest czymś, co się ma lub się nie ma. Zapytałem go, czy ma ze mną jakiś osobisty problem i, jeśli go ma, niech mi powie i to załatwimy. W 10. minucie dał mi żółtą kartkę po tym, jak dostałem z łokcia i rywal mnie nadepnął. Później wygrywam walkę o piłkę i pokazuje mi żółtą. Myślę, że niektóre sytuacje są umyślne”.

19-krotnie gwizdał też w potyczkach z udziałem Atlético w Primera División. Najbliższy rywal Realu wygrał jedenaście spotkań, zanotował siedem remisów i jedną porażkę. Na liniach sędziemu głównemu pomogą José Enrique Naranjo Pérez i Diego Sánchez Rojo. Sędzią VAR będzie José Luis González González, a jego asystentem Diego Barbero Sevilla.

Pełną rozpiskę arbitrów na 26. kolejkę Primera División możecie znaleźć tutaj.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!