Dzisiejsze okładki

Remis Barcelony w La Lidze to główny temat na poniedziałkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Pożegnanie także z La Ligą?” – MARCA przekazuje, że Barcelona nie wykorzystała potknięcia Atlético. Cádiz na dwie minuty przed końcem doprowadził do remisu w meczu, którego Katalończycy nie potrafili zamknąć. Zostają 8 punktów za liderem. Na boku inne wyniki i terminarz na dzisiaj.

Na boku w sekcji Australian Open: Đoković jest „królem” Australii – pokonał w trzech setach Miedwiediewa; 18. wielkoszlemowy triumf Serba.

Poza tym na boku: „Mam tu marzenie, które mówi: a jeśli wygram tytuł?” – wywiad z motocyklistą Álexem Márquezem; koszykarze Hiszpanii zakończyli eliminacje do Eurobasketu wygrywając z niepokonanym Izraelem.

AS

Barça się wykreśla” – AS informuje, że Cádiz doprowadził do remisu na Camp Nou w 89. minucie. Ekipa Koemana nie wykorzystała porażki Rojiblancos, by odrobić dystans do lidera. Sevilla przejmie dzisiaj trzecie miejsce w lidze, jeśli wygra z Osasuną.

Na górze w sekcji Królewskich: w oczekiwaniu na Benzemę – ostatnie badania potwierdzają małą kontuzję; napastnik i Zidane zdecydują dzisiaj, czy poleci do Bergamo na mecz Ligi Mistrzów.

Na dole w sekcjach piłkarskich: Atlético leci do Bukaresztu bez Giméneza – jutro spróbuje zapomnieć w starciu z Chelsea w Lidze Mistrzów o swoich potknięciach w La Lidze; inne wyniki ligowe i terminarz na poniedziałek.

Poza tym na okładce: Đoković wygrał swój 18. tytuł wielkoszlemowy – doskakuje na dwa tytuły od rekordu, który dzielą Nadala z Federerem; María Vicente zostaje bez złota przez błąd – pomocnik zatarł ślad po skoku w dal, który uznał sędzia.

Mundo Deportivo

„Niewybaczalne” – Mundo Deportivo podaje, że Barcelona wyrzuciła potrzebne zwycięstwo za burtę po niewinnym i surowym rzucie karnym Lengleta. Blaugrana była niezdolna do zamknięcia meczu po początkowym golu Messiego i zostaje 8 punktów za Atlético. Alba: „To nasza wina”. Koeman: „Jestem bardziej rozczarowany niż po meczu z PSG”. Na górze: dzisiaj debata finansowa – trójka kandydatów na prezesa skonfrontuje swoje projekty w kolokwium dziennika i portalu Palco23.

Poza tym na dole: plaga braków w Realu Madryt przed decydującym meczem z Atalantą; Monaco wygrywa w Paryżu i pokazuje połowę drogi (0:2) Barcelonie; supermistrz – Đoković wygrał swój dziewiąty tytuł w Australii; ogłoszenie transferu Gasola do koszykarskiej Barcelony najpóźniej w środę.

Sport

„Niewybaczalne!” – Sport opisuje, że Barcelona nie wykorzystała potknięcia Atlético po rozczarowującym remisie na Camp Nou, który nie pozwala jej podłączyć się do La Ligi. Messi otworzył wynik z karnego, Blaugrana dominowała bez skuteczności i kolejny absurdalny karny Lengleta doprowadził do remisu Cádizu. Koeman: „Jestem bardziej rozczarowany niż w ostatni wtorek”. Piqué: „To ciężki cios, bardzo boli”. Alba: „To nasza wina, nie wymówek”.

Na dole: limit 48 godzin na transfer Paua Gasola – w środę zamyka się okienko w Eurolidze; Đoković pokonał Miedwiediewa i króluje w Melbourne.