Menu

Debiut Hugo Duro

Foto: Debiut Hugo Duro
Fot. Getty Images

W 66. minucie meczu z Realem Valladolid na boisku pojawił się Hugo Duro. Najlepszy strzelec Castilli otrzymał szansę, na którą czekał od samego początku sezonu.

Goleador, wychowanek Getafe i teraz wzmocnienie dla Zidane’a. Taki jest Hugo Duro, napastnik Castilli, który został wpisany przez Królewskich na Listę A w Lidze Mistrzów. Do rezerw Blancos został wypożyczony z pierwszej drużyny Getafe. Pracę z Bordalásem zamienił na treningi z Raúlem i w zasięgu wzroku Zidane’a.

„Od czasów gry w Juvenilach mieliśmy go na oku”, tłumaczy jeden z pracowników szkółki. 21-letni napastnik do tej pory całą karierę spędził w rodzinnym Getafe, gdzie dorastał i ciągle mieszka. Azulones zdają sobie sprawę z talentu zawodnika, który już od trzech sezonów łączył grę w rezerwach z występami w pierwszej drużynie. Pojawiał się na murawie nie tylko w Primera División, ale również w Lidze Europy. W poprzednim roku przedłużył kontrakt do 2023 roku.

Real Madryt tego lata zdecydowanie ruszył po Duro. Królewscy potrzebowali go do roli wyróżniającego się napastnika w Castilli na sezon 2020/21. Udało się dojść do porozumienia z Getafe i wypożyczyć Hugo. Do tego Blancos mają opcję wykupu Duro po sezonie. Madrytczycy myślą o tym zawodniku w długiej perspektywie. Pandemia otworzyła drzwi dla graczy ze szkółki. Dzięki temu wcześniej debiuty w pierwszym zespole zaliczyli Arribas oraz Marvin, a teraz do tego grona dołączył Hugo.

„Ma profil Raúla, jest skromny i bardzo pracowity”, można usłyszeć w otoczeniu zawodnika. Hugo jest synem inżyniera, a teraz znajduje się w trakcie studiów inżynierskich na Uniwersytecie Carlosa III. Nie porzucił nauki nawet wtedy, gdy grał w Primera División, czy gdy bronił barw reprezentacji Hiszpanii do lat 21.

Obecny futbol pełny jest ciekawych historii. Hugo Duro nie jest tutaj wyjątkiem. 2 lipca przyjechał na Alfredo Di Stéfano w barwach Getafe. Real Madryt wygrał wtedy 1:0, a młody napastnik grał przez 22 minuty. Teraz Hiszpan otrzymał szansę do Zidane’a, wchodząc na boisko w 66. minucie w miejsce Mariano w wyjazdowym pojedynku z Realem Valladolid. Nie był to debiut marzeń, Duro zaliczył tylko 7 kontaktów z piłką, lecz jest to kolejny krok w jego karierze.

Na co dzień Hugo broni barw Castilli, której jest najlepszym strzelcem. W 12 meczach do tej pory strzelił 8 goli, co jest najlepszym wynikiem w grupie V Segunda División B. Napastnik czekał, aż otworzą się przed nim drzwi do pierwszego zespołu i stało się to po kontuzji Benzemy. Szlak został przetarty i teraz czas na kolejne szanse.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!