Menu
/ uefa.com

Oficjalnie: Hugo Duro na Liście A na Ligę Mistrzów

Foto: Oficjalnie: Hugo Duro na Liście A na Ligę Mistrzów
Fot. Getty Images

UEFA potwierdziła kadry zespołów na fazę grupową Ligi Mistrzów. Na Liście A znalazł się Hugo Duro.

UEFA przedstawiła dzisiaj kadry zespołów na fazę grupową Ligi Mistrzów, które należało przesłać federacji do wtorku do północy. Lista A maksymalnie mogła zawierać 25 zawodników, z których minimalnie dwóch musiało być bramkarzami, chociaż wtedy trzeci bramkarz bezwzględnie musi znaleźć się na Liście B. Osiem miejsc zarezerwowanych jest dla tzw. graczy wyszkolonych lokalnie. Maksymalnie czterech z nich może być zawodnikami, którzy od 15. do 21. roku życia przez przynajmniej trzy lata trenowali w kraju, z którego pochodzi klub. Pozostałe miejsca w tej puli muszą wypełnić zawodnicy, którzy przez przynajmniej trzy lata od 15. do 21. roku życia trenowali i grali w danym klubie.

Z kolei Lista B zawiera zawodników urodzonych po 1 stycznia 1999 roku, którzy od 15. roku życia grali dla danego klubu nieprzerwanie przez przynajmniej dwa lata. Ta lista nie ma żadnych ograniczeń, a zmian można na niej dokonywać do północy przed każdym spotkaniem. Warto dodać, że na liście A można dokonać 3 zmian po fazie grupowej, a czas na to kluby mają do północy 2 lutego. Każdy z tych 3 dopisanych piłkarzy będzie mógł mieć na koncie występy w tym sezonie w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy w innym zespole.

Królewscy zgodnie z oczekiwaniami zarejestrowali na Liście A wszystkich 24 piłkarzy kadry pierwszego zespołu zgłoszonych w Federacji i La Lidze. Dwudzieste piąte miejsce na Liście A przypadło Hugo Duro, 20-latkowi pozyskanemu w sierpniu na zasadzie wypożyczenia z Getafe, który nie spełniał warunków znalezienia się na Liście B. Na niej ostatecznie znalazło się 10 graczy Castilli dobrze znanych kibicom z sierpniowego triumfu w Youth League, w tym Marvin Park i Sergio Arribas, którzy w tym sezonie już zadebiutowali w pierwszym zespole w spotkaniu z Realem Sociedad.

Kadra Realu Madryt na fazę grupową Ligi Mistrzów 2020/21:
LISTA A
Bramkarze
1 – Thibaut Courtois
13 – Andrij Łunin

Obrońcy
2 – Dani Carvajal
3 – Éder Militão
4 – Sergio Ramos
5 – Raphaël Varane
6 – Nacho
12 – Marcelo
19 – Álvaro Odriozola
23 – Ferland Mendy

Pomocnicy
8 – Toni Kroos
10 – Luka Modrić
14 – Casemiro
15 – Federico Valverde
21 – Martin Ødegaard
22 – Isco

Napastnicy
7 – Eden Hazard
9 – Karim Benzema
11 – Marco Asensio
17 – Lucas Vázquez
18 – Luka Jović
20 – Vinícius Júnior
24 – Mariano
25 – Rodrygo Goes
34 – Hugo Duro (na co dzień Castilla)

LISTA B
Bramkarze
26 – Diego Altube (na co dzień Castilla)
33 – Luis López (Castilla)

Obrońcy
32 – Víctor Chust (Castilla)
35 – Miguel Gutiérrez (Castilla)
40 – Sergio Santos (Castilla)

Pomocnicy
28 – Marvin Park (Castilla)
30 – Sergio Arribas (Castilla)
31 – Antonio Blanco (Castilla)
41 – Carlos Dotor (Castilla)

Napastnicy
37 – Juan Latasa (Castilla).

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!