Remis osłabionej Castilli

W zaległym spotkaniu Castilla zremisowała 1:1 z Atlético Baleares. Zespół Królewskich przystępował do tego spotkania bez wielu ważnych zawodników, a i tak był w stanie zaprezentować się z dobrej strony.

Castilla w zaległym meczu zremisowała z Atlético Baleares 1:1. Królewscy długo prowadzili, ale znów pozwolili sobie na błąd w defensywie, który zakończył się stratą gola. Rezerwy nie miały łatwego zadania, ponieważ Raúl nie mógł liczyć aż na 9 zawodników. Szczególnie ucierpiała obrona, gdzie w podstawowym składzie pojawiło się dwóch graczy Juvenilu A. Ofensywa również została zestawiona w nowym kształcie. Niewiele zabrakło, żeby przełożyło się to na komplet punktów, ale skończyło się remisem.

Castilla dobrze rozpoczęła mecz. Ruszyła do ataku i jeszcze w pierwszym kwadransie udało się wyjść na prowadzenie. Peter dośrodkował z prawego skrzydła i Dotor głową wpakował piłkę do siatki. Atlético Baleares próbowało natychmiast odpowiedzieć i przez moment Królewscy byli zamknięci na własnej połowie. Kiedy udało się w końcu wyprowadzić atak, niewiele brakowało do podwyższenia prowadzenia. Arribas pięknie podał do Césara, który jednak zmarnował sytuację sam na sam. Później mecz się wyrównał i do przerwy wynik się nie zmienił.

Zaraz po zmianie stron gracze z Balearów mieli dwie okazje do remisu. Za pierwszym razem interweniował López, a w drugim przypadku piłka trafiła w słupek. W 61. minucie szansę miała Castilla, lecz tym razem César z Vallejo nie potrafili pokonać Juana Carlosa. Wydawało się, że Królewscy przejmują kontrolę nad spotkaniem, ale nie udało się utrzymać prowadzenia. Atlético Baleares wykorzystało stratę piłki i szybka akcja zmienników dała gościom remis. Blancos mieli później serię rzutów rożnych, lecz bez żadnego efektu. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Real Madryt Castilla – Atlético Baleares 1:1 (1:0)
1:0 Dotor 13’ (asysta: Peter)
1:1 Armando 74’ (asysta: Vinícius)

Real Madryt Castilla: Luis López, Guillem, Santos, Carrillo, Retu (Sintes 86’), Blanco, Dotor, Arribas, Peter (Salazar 82’), Hugo Vallejo (Morante 68’), César Gelabert (Kenneth 82’).

Atlético Baleares: Juan Carlos, Acosta, Orfila, Olaortua, Peris (Cobo 71’), Alfonso, Barrera (Ferrone 71’), Fito, Haro (Vinícius 62’), Caro (Armando 62’), Baselga (Kako 83’).