Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ marca.com, as.com

Isco gotowy opuścić Real Madryt już zimą!

Isco Alarcón jest gotowy opuścić Real Madryt już zimą, informuje MARCA i potwierdza AS. Hiszpan prezentuje takie nastawienie po raz pierwszy od 2013 roku, a decyzję miał podjąć po rozmowie z Zidane'em.

Foto: Isco gotowy opuścić Real Madryt już zimą!
Fot. Getty Images

Wczoraj informowaliśmy za El Confidencial, że klub i Zinédine Zidane zgodzili się w sprawie sprzedaży Isco w celu zarobienia na nim gotówki przed wygaśnięciem jego umowy w 2022 roku. MARCA dodaje, że sam zawodnik jest gotowy opuścić klub już zimą, a takie stanowisko działaczom przekazał Francisco Alarcón, ojciec i agent pomocnika. Potwierdza to dziennik AS po rozmowie z otoczeniem gracza.

Isco, który od kilku miesięcy analizuje swoją sytuację w Realu Madryt, miał odbyć rozmowę z Zidane'em i przedstawić mu opcję z odejściem. Francuz zareagował na nią ze zrozumieniem i nie odwodził gracza od tego zamysłu, dając mu do zrozumienia, że jeśli szuka większej roli w innym zespole, ma od niego zielone światło na odejście. MARCA twierdzi, że 28-latek po tym spotkaniu od razu otworzył się na oferty innych klubów. AS wskazuje tu dodatkowo na zmęczenie piłkarza średnimi stosunkami z Zizou.

Hiszpan uważa, że potrzebuje zmiany zespołu, by odzyskać pierwszoplanową rolę. Po ponad 7 latach w Madrycie wszystko wskazuje na koniec tego etapu, a zawodnik widzi, że w Realu będzie mu ciężko o powrót do posiadania statusu, który uprawniał go do gry w pierwszym składzie reprezentacji. Słabszy okres w klubie sprawił, że Isco nie pojawił się na zgrupowaniu kadry od prawie 1,5 roku.

Opcja ze styczniowym odejściem to także ostatnia szansa na załapanie się na EURO, chociaż nie jest to główna podstawa nastawienia zawodnika. Chodzi o niemarnowanie czasu jako jedna z ostatnich opcji dla Zidane'a i podjęcie próby uratowania swojej sytuacji wcześniej niż później. Isco po powrocie Zizou wierzył, że będzie dla niego pierwszoplanowym zawodnikiem, ale po ponad 1,5 roku ponownej współpracy spadł praktycznie na sam dół hierarchii. W tym sezonie wystąpił w 6 z 11 meczów, notując zaledwie 27% dostępnych minut i nie rozgrywając ani minuty w Lidze Mistrzów.

W grę w styczniu wchodzi i wypożyczenie z opcją wykupu, i transfer definitywny. Klub akceptuje decyzję Isco i czeka na propozycje. W ostatnich latach o pomocnika pytały między innymi Juventus czy City i wydaje się, że najrealniejsze na dzisiaj wydają się właśnie kierunki włoski i angielski. Strona Transfermarkt wycenia go na 30 milionów euro, za jakie pozyskiwano go zresztą w 2013 roku z Málagi, ale dziennik AS twierdzi, że Królewscy oczekują za 28-latka nawet 60-70 milionów euro.

Isco w Realu Madryt zaliczył historyczne osiągnięcia, rozgrywając przez 7,5 roku 313 meczów, w których strzelił 51 goli. W sumie zdobył 16 tytułów, w tym 4 Ligi Mistrzów.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!