Menu
/ as.com

Cervera: Wszystko zależy od tego, jaki mecz rozegra Real Madryt

Foto: Cervera: Wszystko zależy od tego, jaki mecz rozegra Real Madryt
Fot. twitter.com

Trener Cádizu, Álvaro Cervera, stawił się na konferencji prasowej przed meczem z Realem Madryt w ramach 6. kolejki La Ligi. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi hiszpańskiego szkoleniowca.

– Pracujemy tak jak zawsze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Real Madryt jest jedną z tych drużyn, które mają duży wachlarz możliwości, jeśli chodzi o rywalizację na wszystkich frontach. Myślę jednak, że mamy swoją własną formę gry, którą będziemy mogli wdrożyć w tym meczu i mamy nadzieję, że wykorzystamy ją do maksimum. Mierzysz się z najlepszymi zawodnikami na swoich pozycjach – zarówno w ataku, jak i w defensywie. Postaramy się, aby na boisku nie czuli się zbyt komfortowo.

– Do tego meczu podchodzimy z wiarą w naszą pracę. Zobaczymy, co akurat w tym spotkaniu będzie naszą największą siłą. Myślę, że Real Madryt da się pokonać nawet wtedy, gdy tak naprawdę nie jesteś od nich lepszy. Zobaczymy, jak zagrają i jak wejdziemy w ten mecz. Tak, mamy szanse na zwycięstwo, ale wszystko będzie zależeć od tego, jaki mecz rozegra Real Madryt.

– Starcia z takimi rywalami mają dwie strony medalu. Jeśli mierzysz się z Realem Madryt, to znaczy, że jesteś w miejscu, w którym zawsze chciałeś być. Jednocześnie jednak jako trener musisz zdawać sobie sprawę z tego, że w takim meczu nad większością rzeczy nie będziesz miał kontroli. To oni ją przejmą. Trzeba zagrać. Mamy swoje szanse i trzeba je wykorzystać do maksimum.

– W obecnych czasach rywalizacja w futbolu nieco się wyrównuje. Każda drużyna odczuwa to, że nie może liczyć na wsparcie swoich kibiców. Czasami masz te zrywy w trakcie spotkania tylko i wyłącznie dlatego, że nakręca cię doping fanów. Teraz to zanika i rywal może to wykorzystać. Oczywiście to dla nas wielka różnica, że zagramy w Valdebebas, a nie na Bernabéu. Gra na Bernabéu sprawia, że czasami pojawia się ta trema i niepokój. Zakładam jednak, że Realowi Madryt również brakuje gry na swoim stadionie. Nie powiedziałbym, że teraz szanse są równe, ale to dla nas bez wątpienia plus, że nie gramy na Bernabéu.

– Na ten moment nie wiemy, kto wyjdzie w pierwszym składzie Realu Madryt. Na lewym skrzydle może wyjść Vinícius, po drugiej stronie może zagrać Isco. Jović z przodu. Nie wiemy. Każdy wie, że Real Madryt ma świetnych zawodników, ale dopiero gdy zaczniesz przygotowania do tego meczu, to uświadamiasz sobie jak bardzo są dobrzy. Nie wiemy, kto zagra. My ze swojej strony postaramy się zmusić Real Madryt do tego, aby robił to, czego nie lubi. Rywalizacja pod względem czysto indywidualnym będzie bardzo trudna, ponieważ oni są najlepsi.

– Obecna passa Realu Madryt? Passy nie trwają wiecznie, każda musi się w którymś momencie zakończyć. Miejmy nadzieję, że to właśnie my ją przerwiemy. Te największe drużyny mają to coś, że nawet jak nie grają zbyt dobrze, to i tak wygrywają. Są po przerwie reprezentacyjnej, zaraz wraca Liga Mistrzów, później czeka ich mecz z Barceloną – nie wiem, może te okoliczności zadziałają na naszą korzyść. Moim zdaniem wielką wartością tego Realu Madryt jest to, że mogą atakować wieloma zawodnikami, gdyż potrafią się bronić kilkoma.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!