Jović cały mecz przesiedział na ławce

Serbia zremisowała na wyjeździe z Turcją 2:2, choć prowadziła już 2:0. Luka Jović nie wszedł na boisko nawet na minutę.

Luka Jović na murawie. Niestety tylko podczas rozgrzewki. (fot. Getty Images)

Turcja i Serbia nie spisywały się dobrze w pierwszej części rozgrywek Ligi Narodów. Oba zespoły nie zdołały wygrać ani jednego meczu, a w starciu w Belgradzie ponad miesiąc temu podzieliły się punktami. Dziś znów padł remis.

Luka Jović zakończył swoje granie w reprezentacji podczas obecnej przerwy na jednym występie. Trzy dni temu rozegrał przeciwko Węgrom 90 minut, ale Serbia przegrała 0:1. Dziś ponownie poszedł w odstawkę. Selekcjoner wystawił na „dziewiątce” Aleksandara Mitrovicia i trzymał go na boisku do ostatnich minut. Nie wpuścił Jovicia ani przy dwubramkowym prowadzeniu, ani przy remisie i próbie zdobycia decydującego gola.

Po nieco lepszym okresie gry w klubie (dwa mecze z rzędu w pierwszej jedenastce) sytuacja Jovicia w reprezentacji raczej się nie zmieniła. Zagrał jedno spotkanie, ale w dalszym ciągu jest w podobnej sytuacji co wcześniej. Jeszcze niedawno nie otrzymał jednak powołania, dlatego jego zwolennicy mogą dostrzec w tym mały plus. Trudno stwierdzić, by był przegranym kończącego się zgrupowania, ale po powrocie do Valdebebas nie będzie miał się czym chwalić.

Serbia z dwoma punktami na koncie zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie. Przed nią jeszcze spotkania z Rosją i Węgrami. Jeśli nie poprawi swoich wyników, spadnie do Ligi C. W czterech meczach zdobyła zaledwie trzy bramki, ale Luka Jović w dalszym ciągu szans dostaje jak na lekarstwo… Tylko czy on mógłby być tym lekarstwem?