Oceny zawodników po meczu z Levante

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Levante 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Świetnie poradził sobie ze strzałami Clerca i Bardhiego, a raz – gdy świetną szansę miał Vukčević – uratowała go poprzeczka. Belg ponownie stanął na wysokości zadania i podejmował głównie dobre wybory. Bomba z dystansu? Wybicie na róg. Strzał z dystansu, gdy w polu karnym jest tłum? Zostawienie nogi i danie sobie szansy na dobrą interwencję. Groźne podanie w pole karne? Wyjście i skrócenie kąta. To nie było tylko szczęście. Courtois po raz kolejny udowodnił, że należy do klasy światowej.

6. Nacho

Był bez poważnej gry przez ponad pół roku i było to widać, choć jego występ można ocenić jako dość poprawny. Nie spodziewaliśmy się efektownych rajdów bokiem boiska i spektakularnych dośrodkowań i tego nie dostaliśmy. Hiszpan jest trzecim wyborem Zidane'a na pozycję prawego obrońcy. Bywał niepewny w defensywie, ale niczym szczególnym nie zawinił.

5. Varane

Trudno mu zarzucić cokolwiek w grze obronnej, choć moment przejścia do ataku jest z nim utrudniony. W dalszym ciągu ma problem, by przy główkowaniu od razu spróbować rozegrać futbolówkę i dać szansę zespołowi na wyprowadzenie szybkiego ataku. Zagrał jednak dobre spotkanie, już po raz czwarty z rzędu.

4. Ramos

W poprzednich meczach zwykle mu czegoś brakowało. A to kilka razy pogubił się w obronie, a to nie wykorzystał świetnej sytuacji. Wczoraj było jednak bardzo solidnie. Dobrze rozgrywał i dobrze bronił. Strzelił gola, ale po minimalnym spalonym (?) sędzia go anulował.

23. Mendy

Gdyby był nieco wyższy, w ogóle nie balibyśmy się, gdyby musiał wystąpić na stoperze. W defensywie jest absolutnie nie do powstrzymania. Gra coraz lepiej i podejmuje coraz lepsze decyzje. Świetnie potrafi znaleźć chwilę słabości u przeciwnika, co pomaga też w wyprowadzeniu piłki. Nie udzielał się aż tak często w ataku, jednak niewiele rzeczy w tym spotkaniu mógł zrobić lepiej.

15. Valverde

Często grał bardzo wysoko, praktycznie jako „dziesiątka”. W ofensywie różnicy jednak nie zrobił. Dał od siebie to co zawsze – bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie. Często był pierwszym piłkarzem, który dawał sygnał do pressingu.

14. Casemiro

Prawie od początku meczu musiał mieć w głowie hamulec z powodu żółtej kartki, którą dostał już w 4. minucie, choć i tak ryzykował w drugiej połowie. Nie było to jednak udane spotkanie Brazylijczyka. Wyglądał ociężale, popełniał błędy w rozegraniu i w dalszym ciągu na jego najlepszą wersję musimy zaczekać.

10. Modrić

Najjaśniejsza postać w środku pola. Notorycznie szukał gry do przodu, wypracował kilka dobrych okazji (między innymi tę, w której Benzema trafił w słupek), to właśnie on dośrodkował z rzutu rożnego przed trafieniem na 1:0, to on wrzucał, gdy Ramos pokonał Aitora, jednak sędzia nie uznał tego gola. W drugiej połowie nieco zabrakło mu sił.

11. Asensio

Zaczął mecz bliżej prawej strony, ale większe zagrożenie stwarzał, gdy schodził do środka. Posłał kilka ciekawych piłek, miał też dwa rajdy środkiem pola, jednak poza świetnym podaniem do Viníciusa nie pokazał zbyt wiele. Mimo wszystko Zidane być może powinien zastanowić się, czy właśnie bliżej środka boiska z Marco nie byłoby większego pożytku.

9. Benzema

Karim zagrał słaby mecz i jedna – w końcowym rozrachunku nie aż tak istotna – akcja tego nie zmieni. Często strzelał z nieprzygotowanych pozycji, a do tego w kolejnym meczu jego rozgrywanie piłki wcale nie wyglądało tak, jak powinno. Benzema wpadł w mały dołek, ale miejmy nadzieję, że pierwszy gol w tym sezonie będzie przełamaniem.

20. Vinícius

Drugi raz z rzędu to jego gol dał Realowi Madryt zwycięstwo. O ile w poprzedniej potyczce dostał prezent od rywala i głupstwem byłoby niewykorzystanie go, o tyle wczorajsze trafienie to prawdopodobnie najładniejszy i najlepszy strzał Brazylijczyka od momentu transferu do Realu Madryt. Szkoda, że na tym się skończyło. Był aktywny w polu karnym Levante i mógł nawet skońcyć to spotkanie z hat-trickiem.

17. Lucas Vázquez

Nie tracił wielu piłek, podawał celnie, walczył w obronie, ale… z niezbyt udanym skutkiem wspierał Nacho na prawej stronie. Więcej było w tym biegania i chęci niż jakości piłkarskiej. Czyli w sumie ten występ nikogo nie powinien dziwić.