Castilla wygrywa sparing, Theo Zidane z golem

Podopieczni Raúla rozpoczynają sezon dopiero w październiku, dlatego na pierwszy sparing trzeba było czekać tak długo. Castilla w zupełnie nowym zestawieniu pokonała Pozuelo.

Castilla ma za sobą pierwszy sparing podczas przygotowań do sezonu. Królewscy w Valdebebas pokonali 3:0 Pozuelo, które na co dzień występuje w Tercera División. Gole strzelali Theo Zidane, Pablo Ramón i Óscar Aranda. W akcji można było zobaczyć zupełnie inną drużynę niż ta, którą Raúl wystawiał jeszcze w marcu. Od tamtej pory rezerwy nie wybiegały na boisko, a teraz skład został niemal całkowicie odmieniony. Złą wiadomością ze sparingu jest kontuzja Latasy, który tuż po upływie pierwszego kwadransa musiał opuścić boisko.

Blancos bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Narzucili presję na rywali i od razu przeszli do ofensywy. Powinni objąć prowadzenie już w 9. minucie, ale podwójną okazję zmarnowali Latasa oraz Morante. Dobre nastroje w 16. minucie popsuł Latasa, ponieważ doznał kontuzji. W jego miejsce na placu gry zameldował się Israel Salazar, kolejna z wielkich nadziei Królewskich w szkółce. Na pierwszego gola trzeba było zaczekać do 38. minuty. Po ładnej akcji Peter z prawej strony dograł do Theo, który bez problemu wykończył akcję. Syn Zinédine’a mógł podwyższyć prowadzenie przed przerwą, ale jego lob nad bramkarzem przeleciał również nad poprzeczką.

W przerwie Raúl dokonał tylko dwóch zmian, a w drugiej połowie do ataku ruszyło Pozuelo. Goście zdobyli nawet gola, ale sędzia nie mógł uznać tego trafienia. W odpowiedzi po stronie Castilli szczęścia próbowali Aranda i Kenneth, ale Álex spisywał się w bramce Pozuelo bez zarzutu. Lucas Cañizares również miał trochę pracy do zrobienia i wywiązał się ze swoich zadań znakomicie. W końcówce meczu Pablo Ramón podwyższył prowadzenie, uderzając głową po dośrodkowaniu Arandy, który z kolei w końcówce ustalił wynik pojedynku efektowną akcją indywidualną.

Real Madryt Castilla – Pozuelo 3:0 (1:0)
1:0 Theo 38’ (asysta: Peter)
2:0 Pablo Ramón 86’ (asysta: Aranda)
3:0 Aranda 90’

Real Madryt Castilla: Lucas Cañizares, Guillem (Santos 46’), Alcázar (Retu 73’), Pablo Ramón, Gila (Carrillo 65’), Sintes, Peter (Aranda 65’), Morante (Kenneth 46’), Latasa (Sala 16’), Theo (Jordi 65’), Dotor.

Pozuelo: Alan (Álex 46’), Robles (Caito, 79’), Dani (Carlos 79’), Carlos (Palacios 37’), Dani P. (Javier 86’), Óscar (Giralte 83’), Dario (Álvaro 75’), Dani G., Pablo (Yago 46’), Del Barco (Godoy 68’), Sergi (Eric 82’).