/ Leszczu, Mateo

Udany debiut Jamesa, gol Brahima [VIDEO]

Wraz z nowym sezonem wraca seria dotycząca występów zawodników, którzy jeszcze niedawno byli związani z Realem Madryt, a teraz szukają szczęścia w barwach nowych zespołów. Choć nie wszyscy jeszcze wrócili do gry, to już mieliśmy kilka przebłysków, a niewątpliwie najbardziej wyróżnił się James w swoim debiucie w Evertonie. Jak więc grali wypożyczeni i sprzedani?

Brahim Díaz (Milan)
Przygotowuje się do sezonu w barwach nowego zespołu. Do tej pory wystąpił już w trzech sparingach. Zadebiutował w wygranym 4:1 meczu z Monzą, następnie zdobył swoją pierwszą bramkę w starciu z Vicenzą (zwycięstwo 5:1) i zagrał przez 30 minut w pojedynku z Brescią (zwycięstwo 3:1). Teraz mediolańczycy przygotowują się do otwarcia sezonu rywalizacją z Shamrock Rovers w kwalifikacjach do Ligi Europy.

Dani Ceballos (Arsenal)
W wyjazdowej potyczce z Fulham jego zespół jeszcze przed upływem godziny prowadził 3:0 i dowiózł ten rezultat do końca. Ceballos pojawił się na murawie w 78. minucie, gdy wszystko było już jasne. Zrobił swoje, jednak oczywiście nie miał trudnego zadania.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Takefusa Kubo (Villarreal CF)
Nowa przygoda w karierze Japończyka skutkuje koniecznością wywalczenia sobie na nowo zaufania trenera. Kubo w meczu z Huescą zasiadł na ławce i pojawił się na boisku dopiero w 77. minucie, ale dał przyzwoitą zmianę. Był aktywny i wygrał dwa pojedynki, ale ogólnie tego meczu nie zaliczymy do udanych dla całej jego drużyny. Villarreal zaledwie zremisował 1:1 z beniaminkiem La Ligi.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,5/10

Reiner (Borussia Dortmund)
Zadebiutował w nowej drużynie w towarzyskim spotkaniu ze Spartą Rotterdam. Borussia wygrała 2:1, a Reinier spędził na boisku 45 minut i w tym czasie nie zaprezentował niczego godnego uwagi. Szybko zaliczył też oficjalny debiut. Pojawił się na murawie w 64. minucie meczu z Duisburgiem w Pucharze Niemiec, zmieniając Sancho. Borussia prowadziła wtedy już 5:0 i pojedynek stracił na intensywności. Reinier niczym się nie wyróżnił i trudno go za cokolwiek pochwalić.

Jesús Vallejo (Granada)
Udana inauguracja sezonu w wykonaniu Granady, która wygrała 2:0 z Athletikiem. Vallejo cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Sprzedani w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Zadebiutował w nowej drużynie, wchodząc na murawę z ławki rezerwowych w 77. minucie spotkania z Eibarem. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a Baeza niewiele zdążył pokazać. Zaliczył ledwie 6 kontaktów z piłką, więc trudno na tej podstawie oceniać jego występ.
Ocena Marki: 1/3
Ocena As: 1/3
Ocena WhoScored: 6,0/10

Jorge de Frutos (Levante UD)
De Frutos miał okazję zadebiutować w ekipie Levante już w pierwszym meczu sezonu, w derbach Walencji przeciwko ekipie Nietoperzy. Wszedł na boisko w 72. minucie przy wyniku 2:3 i nie wyróżnił się w żaden sposób. W końcówce Los Ches strzelili jeszcze czwartego gola i ekipa De Frutosa z Mestalli wróciła bez punktów.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Dani Gómez (Levante UD)
Reprezentant Hiszpanii U-21 był pierwszym, którego Paco López wpuścił na boisko, by przechylić szalę na swoją korzyść, ale poza kilkoma klepkami i ładnie wyglądającymi, ale nie przynoszącymi wielkich korzyści akcjami w środku pola nie pokazał zbyt wiele. Nie miał ani jednej dogodnej sytuacji, a nie jest też zawodnikiem, który dryblingiem sobie takowe tworzy. Bardzo przeciętne pół godziny w wykonaniu Daniego Gómeza.
Ocena WhoScored: 5,7/10

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
Nerazzuri wrócili do pracy przed rozpoczynającym się niedługo kolejnym sezonem. Rozgrywki Serie A rozpoczną się już w ten weekend, ale Inter, z uwagi na to, że grał w finale Ligi Europy, pierwszy mecz rozegra dopiero 26 września z Fiorentiną.

James Rodríguez (Everton)
Jego debiut w Premier League był bardzo udany. Często widział więcej niż reszta, zanotował aż pięć podań kluczowych (najwięcej ze wszystkich zawodników), oddał trzy strzały (dwa niecelne i jeden zablokowany). Przytrafiło mu się kilka strat, jednak jak na pierwsze spotkanie po zaledwie kilku treningach spisał się przyzwoicie. Everton wygrał na wyjeździe z Tottenhamem 1:0 po golu Dominica Calverta-Lewina. James zebrał bardzo dobre recenzje za swój występ.
Ocena WhoScored: 7,6/10

Óscar Rodríguez (Sevilla)
Jego zespół wznowi rozgrywki Primera División za niecałe dwa tygodnie. Przez udział w ostatnich fazach Ligi Europy Sevilla rozpocznie grę w lidze od trzeciej kolejki.

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Miał spore szanse na grę z Realem Sociedad od pierwszej minuty, ale w ostatniej chwili znalazł się poza kadrą na niedzielne spotkanie. Ostatecznie nie było go nawet na ławce rezerwowych, a jego zespół zremisował u siebie 1:1.