Oceny zawodników po meczu z City

Real Madryt przegrał na wyjeździe z Manchesterem City 1:2 i odpadł z Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

13. Courtois

Dobry mecz Belga, który nic nie mógł poradzić na to, że Varane dwukrotnie posadził go na minę. Jego interwencje nie były może spektakularne, jednak dwa razy poradził sobie ze Sterlingiem, który miał bardzo dobre okazje i był dość pewny. Mocno nas wystraszył złym wyprowadzeniem piłki, ale wtedy mu się upiekło, Foden oddał bowiem niecelny strzał.

2. Carvajal

W spotkaniu, w którym trzeba gonić wynik, a przez 40 minut do dogrywki brakuje jednego gola, trzeba oczekiwać od bocznego obrońcy czegoś więcej. Ten zarzut nie jest nowy, jednak niestety – wciąż aktualny. Dani zdecydowanie zbyt rzadko daje w ofensywie coś więcej niż przeciętność. Niestety podobnie było w piątek. W defensywie radził sobie nie najgorzej, ale nie tylko tego potrzebował Real Madryt.

5. Varane

Nie będziemy się już wyżywać, wszyscy to widzieliśmy. Niestety jego błędy widział też Gabriel Jesus.

3. Militão

To o niego martwiliśmy się najbardziej, jednak to nie on był tym, który sprawiał najwięcej problemów w defensywie Realu Madryt. Czasem trochę niepotrzebnie ryzykował, czasem był zbyt pasywny. Widać było jednak, że w pewnym momencie zaczął grać agresywniej i to się opłaciło. Statystyki też przemawiają na jego korzyść: najwięcej wybić (4), aż pięć zablokowanych strzałów (następny w tej klasyfikacji zawodnik – 1), dwa przechwyty (2. miejsce w zespole), najwięcej udanych wślizgów (4, drugi w tej klasyfikacji Carvajal – 2). Trochę przerażające jest też to, że miał najwięcej udanych dryblingów w całej drużynie i najwyższą skuteczność (dwa udane na dwie próby)…

23. Mendy

Bez większych problemów powstrzymywał Sterlinga, zwłaszcza w pierwszej połowie, za co należą mu się duże brawa. Mimo wszystko można mu zarzucić to samo, co Carvajalowi: zbyt duża pasywność w ofensywie, gdy była ku temu możliwość. Ostatecznie kończy sezon jako pierwszy wybór Zidane'a na lewej obronie, czemu trudno się dziwić. Ma jednak nad czym pracować.

10. Modrić

Jeszcze kilka miesięcy temu nie typowalibyśmy, że Chorwat zagra w tak ważnym meczu tak długo, ale jego forma po wznowieniu rozgrywek ligowych imponowała. Był pewniakiem do jedenastki, jednak trudno powiedzieć, by tym razem coś wyczarował. Królewscy potrzebowali go w najlepszej dyspozycji, tej z lipca – 2018 lub 2020 roku. Często był przy piłce, ale nie można powiedzieć, by miał duży wpływ na poczynania zespołu.

14. Casemiro

Niestety w piątek oglądaliśmy Brazylijczyka w najgorszej wersji. Zero agresji w odbiorze, zero pożytku przy rozegraniu. Jeśli Realowi brakowało czegoś w odbiorze przy dłużej utrzymującym się przy piłce rywalu, to właśnie Casemiro w najwyższej dyspozycji. Mecz do zapomnienia.

8. Kroos

Jest przyzwyczajony do pociągania za sznurki, ale od początku tego dwumeczu nie mógł tego robić. Robili to zawodnicy przeciwnika. W pierwszym meczu nie zagrał wcale, a w żadnym momencie w Manchesterze nie wszedł na swoje obroty. Nie zagrał dobrego spotkania, jednak porównujac występ do oczekiwań, zawiódł najmniej z trójki pomocników.

27. Rodrygo

Przez ponad 60 minut przeprowadził jedną akcję godną zapamiętania. I to też było bardzo ważne, a że ostatecznie nie wyszło? Za porażkę na pewno nie powinniśmy obwiniać 19-latka, który w piątek – bądź co bądź – zrobił swoją robotę. Zamieszał na skrzydle i dograł prosto na głowę Benzemy. To jeden z tych, których krytykować po prostu nie wypada.

9. Benzema

Z jednej strony praktycznie wszystko, co działo się w okolicach pola karnego City, wiązało się z jego obecnością. Real oddał dziewięć strzałów, a sam Karim – aż pięć. Przy dwóch kolejnych to on dogrywał do strzelca. Mimo ładnego i bardzo ważnego trafienia na 1:1 można mieć pewien niedosyt. Benzema w najwyższej dyspozycji strzeleckiej mógłby zakończyć to spotkanie z więcej niż jednym trafieniem.

7. Hazard

Strzał z dystansu gorszą nogą złapany przez bramkarza rywali to zdecydowanie za mało jak na rangę meczu, status zawodnika w zespole i oczekiwania. Jak długo będziemy tłumaczyć tak katastrofalną dyspozycję złym stanem fizycznym? Hazard to na razie największy niewypał transferowy Realu Madryt w ostatniej dekadzie. Czy trzy tygodnie wystarczą, by się poprawiło i by w następnym sezonie, po ponad roku gry w białej koszulce, wreszcie zdobył drugą bramkę w oficjalnym meczu swojej drużyny marzeń? Ten mecz był jak cały sezon.