Menu
/ realmadrid.com

Postępy w przebudowie Santiago Bernabéu [VIDEO]

Foto: Postępy w przebudowie Santiago Bernabéu [VIDEO]
Fot. NuevoBernabéu

Klub pochwalił się postępami w przebudowie Santiago Bernabéu.

Real Madryt wypuścił oficjalny filmik z postępami prac na Santiago Bernabéu. Stadion w tym momencie ma już całkowicie zdemontowany stary dach i robotnicy rozpoczęli montaż konstrukcji pod nowe zadaszenie. Poza tym cały czas trwają prace zewnętrzne od stron wschodniej i zachodniej. Na obiekcie nie ma murawy, ale media informowały ostatnio, że stworzenie podziemnej szklarni dla rozsuwanego boiska będzie tworzone dopiero w następnym roku.

Jeśli chodzi o powrót drużyny na Santiago Bernabéu, nastąpi on dopiero po oficjalnym zatwierdzeniu przez rząd obecności jakiejkolwiek liczby kibiców na stadionach w Hiszpanii. Na razie spekuluje się, że La Liga i inne rozgrywki profesjonalne w tym kraju będą rozgrywane bez fanów przynajmniej do stycznia. Taki rozwój sytuacji oznaczałby, że zespół nowy sezon rozpocząłby na Alfredo Di Stéfano w Valdebebas. Warto przypomnieć, że prezes Florentino Pérez podkreślił, iż brak meczów na Bernabéu nie przyśpiesza prac, a jedynie ułatwia różne ruchy robotnikom, bo mają oni do swojej dyspozycji całe wnętrze obiektu łącznie z placem, jaki powstał po zerwaniu murawy. Gdy kibice i drużyna wrócą na Bernabéu, prace będą prowadzone z jedyną zmianą w postaci opuszczania obiektu przez pracowników w okresach meczowych.

Przypomnijmy, że wartość przebudowy to 525 milionów euro, które dzielą się na następujące inwestycje: 300 milionów euro na prace budowlane; 100 milionów euro na wyposażenie technologiczne obiektu; 125 milionów euro na poprawienie infrastruktury, która pozostanie na stadionie. Nowy obiekt ma mieć dobudowane 3 tysiące miejsc, ale jego pojemność pozostanie taka sama (oficjalnie 81044 widzów), bo dodatkowe siedziska pozwolą zwiększyć komfort i dostępną przestrzeń w innych sektorach.

Klub wziął na tę przebudowę kredyt w amerykańskich i hiszpańskich bankach, który razem z odsetkami będzie kosztować go prawie 800 milionów euro. Cała spłata została rozłożona na 27 lat przy rocznej racie w wysokości niecałych 30 milionów euro. Rocznie nowy obiekt ma przynosić 150 milionów euro przychodów więcej niż dotychczas. Wszystkie sprawy papierkowe dopięto w maju 2019 roku, a prace budowlane rozpoczęły się latem tamtego roku. Plan zakłada całkowite zakończenie prac związanych z obiektem latem 2022 roku, a z infrastrukturą wokół niego jesienią 2022 roku.

Najnowsze zdjęcia z placu budowy można znaleźć na stronie NuevoBernabéu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!