Menu
/ as.com

Gole Benzemy były bardziej wartościowe od bramek Messiego

Foto: Gole Benzemy były bardziej wartościowe od bramek Messiego
Fot. Getty Images

Karim Benzema nie wyrwał Pichichi z rąk Leo Messiego, ale w ogólnym rozrachunku jego gole były bardziej wartościowe.

Benzema skończył ten sezon ligowy z 21 trafieniami i w klasyfikacji strzelców zajął drugie miejsce za Leo Messim, który swoje 7. w karierze Pichichi tym razem wywalczył z 25 bramkami. Nagroda była pocieszeniem dla Argentyńczyka po przegraniu walki o tytuł z Realem Madryt. AS po swojej analizie stwierdza jednak, że chociaż Francuz zdobył mniej bramek, to pod względem indywidualnym również może być zadowolony, gdyż ich wartość była większa od tej w przypadku kapitana Barcelony.

Madrycka gazeta zaczyna od podziału goli względem miejsc, jakie dani rywale zajęli w tabeli. Benzema zdobył 4 bramki przeciwko ekipom z TOP5. Kolejnych 7 dorzucił w starciu z zespołami z miejsc od 6. do 10. Pozostałe 10 ustrzelił z dolną połówką tabeli. Podsumowując, 11 trafień przeciwko górnej połówce i 10 przeciwko dolnej. Najwięcej trafień Francuz zaliczył przeciwko Valencii – w dwumeczu 3.

Ta proporcja u Messiego jest odwrócona: tylko 5 goli przeciwko górnej połówce i aż 20 przeciwko dolnej. Ulubionymi ofiarami Argentyńczyka były Eibar (5 goli) i Mallorca (4). Z czołówki atakujący Blaugrany strzelił dwa gole Atleti i jednego Sevilli. W sumie trafiał przeciwko 12 zespołom, a Benzema przeciwko 14.

AS podliczył także znaczenie punktowe trafień obu zawodników. Gole Karima bezpośrednio dały Królewskim w sumie 16 punktów, a Leo Barcelonie 11. W teoretycznej sytuacji z grą bez tych zawodników oba zespoły zdobyłyby po 71 punktów. To kolejny z dowodów na znaczenie Benzemy dla 34. mistrzostwa Realu Madryt.

Dziennik dodaje, że już w poprzednim sezonie, pierwszym po odejściu Cristiano Ronaldo, gole Francuza przełożyły się bezpośrednio na 14 punktów. Taki sam wynik napastnik osiągnął w rozgrywkach 2015/16, gdy zresztą rozegrał swój najlepszy ligowy sezon pod względem goli w białej koszulce (24).

W pozostałych sezonach Benzema w tym kontekście nie miał aż takiego wpływu na wyniki. Te liczby śrubował właśnie Cristiano, który jednak doceniał przy tym pracę kolegi dla niego i zespołu. W pozostałych rozgrywkach bramki Karima dały ekipie w La Lidze odpowiednio: w sezonie 2017/18 – 4 punkty; 2016/17 – 5; 2014/15 – 4; 2013/14 – 9; 2012/13 – 6; 2011/12 – 5; 2010/11 – 8; 2009/10 – 2.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!