/ Leszczu, KRot

Asysty Ødegaarda i Mayorala [VIDEO]

Martin w końcu rozegrał dobry mecz po wznowieniu rozgrywek. Martwić może jednak stan jego kolana. Asystę na koncie zapisał również Mayoral. Jak radzili sobie pozostali w ostatnich meczach?

Dani Ceballos (Arsenal)
Zaliczył dobry występ w derbowym starciu z Tottenhamem, ale Arsenal ostatecznie przegrał 1:2. Ceballos był bardzo aktywny w tym spotkaniu. Najczęściej ze wszystkich zawodników był przy piłce (117 kontaktów) i zaliczył dwa kluczowe podania. Pracował też w defensywie. Zabrakło tylko gola lub asysty i wtedy jego występ można by określić jako rewelacyjny.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Andrij Łunin (Real Oviedo)
Jego zespół niespodziewanie wygrał w Saragossie z Realem 4:2 i oddalił się od strefy spadkowej. Jeszcze nie może cieszyć się z utrzymania, ale na dwie kolejki przed końcem ma cztery punkty przewagi. Wygląda na to, że Łunin dobrze wykonał swoje zadanie w ciągu ostatnich miesięcy. Mimo puszczenia dwóch bramek w poprzednim spotkaniu nie można mieć do niego pretensji, nie miał bowiem szans przy żadnej z nich. Zaliczył trzy udane interwencje, a raz pomógł zespołowi, wychodząc poza swoje pole karne. Ma za sobą udane spotkanie. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 1/3

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Kubo ponownie wyszedł w pierwszym składzie, tym razem przeciwko Sevilli. Na pewno nie można odmówić mu starań, bo brał na siebie grę, wchodził w indywidualne pojedynki i starał się tworzyć kolegom dogodne szanse do zdobycia bramki, ale Mallorca była po prostu bezradna wobec dobrze prezentującej się Sevilli. Poza tym sam Japończyk często plątał się w niepotrzebne dryblingi, tracił głupio piłkę i ogólnie jego występ można opisać jako „frustrujący”. Wciąż ma kilka aspektów do poprawy.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,5/10

Borja Mayoral (Levante UD)
Wychowanek Realu Madryt nie ma za sobą wybitnego meczu z Athletikiem, jednak i tak wyróżnił się na tle swoich kolegów z zespołu. W 71. minucie zaliczył ładną asystę przy trafieniu Bardhiego. To jednak nie pomogło Levante, które ostatecznie przegrało 1:2. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,2/10

Álvaro Odriozola (Bayern Monachium)
Zawodnicy Bayernu Monachium mają obecnie wolne, jednak już niedługo wrócą do treningów, by przygotować się do Ligi Mistrzów.

Martin Ødegaard (Real Sociedad)
W końcu po przerwie zaliczył występ na miarę oczekiwań. Wybiegł w podstawowym składzie w ważnym meczu z Villarrealem i pomógł drużynie w odniesieniu zwycięstwa 2:1. Zaliczył asystę, celnie wrzucając piłkę na głowę Williana José z rzutu rożnego. Oprócz tego miał jeszcze jedno kluczowe podanie i sprawiał rywalom problemy dryblingami. Opuścił boisko w 65. minucie i od razu musiał obłożyć kolano lodem. Ciągle z jego zdrowiem nie wszystko jest idealnie.
Ocena WhoScored: 8,2/10

Sergio Reguilón (Sevilla FC)
Wreszcie można powiedzieć, że Regui powoli odnajduje swoją niezłą dyspozycję. Zagrał bardzo dobre spotkanie przeciwko Mallorce. Był aktywny w ofensywie, starał się uprzykrzać życie rywalom ostrym pressingiem, a do tego dołożył świetną postawę w defensywie, notując aż cztery odbiory. Z reguły celnie podawał i był ważny szczególnie podczas akcji ofensywnych, ponieważ rozszerzał pole gry. Grał bardzo dynamicznie, biegając od pola karnego do pola karnego. Bardzo dobry występ Reguilóna, choć to tylko Mallorca.

Ocena WhoScored: 7,3/10

Óscar Rodríguez (CD Leganés)
W potyczce z Valencią nie zagrał ani minuty, ponieważ w dalszym ciągu leczy kontuzję. Jego zespół wygrał 1:0 i wciąż ma matematyczne szanse na utrzymanie się w lidze. Do bezpiecznej strefy traci jednak cztery punkty, a do rozegrania zostały dwa mecze – z Athletikiem i Realem Madryt…

Jesús Vallejo (Granada)
Z powodu kontuzji przegapił mecz z Realem Madryt, który Granada przegrała 1:2.

Wybrani sprzedani w letnim oknie transferowym

Raúl de Tomás (Espanyol)
Mecz z Eibarem rozpoczynał na ławce rezerwowych. Wszedł na boisko w 58. minucie, gdy Espanyol przegrywał 0:2. Niewiele zdołał zrobić na boisku. Oddał jeden strzał, miał jedno kluczowe podanie, a poza tym pozostawał niewidoczny. Katalończycy wyraźnie grają już bez jakiejkolwiek motywacji.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Aleix Febas (RCD Mallorca)
Całe wyjazdowe spotkanie z Sevillą przesiedział na ławce rezerwowych. Jego koledzy przegrali 0:2.

Marcos Llorente (Atlético Madryt)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na domowy mecz z Realem Betis i spisał się przeciętnie. Grał jako cofnięty napastnik, więc częściej oglądaliśmy go też w środku pola, ale nie można powiedzieć, by jego obecność tam była ogromną korzyścią dla Atleti. Sporo niecelnych podań, kilka strat, ale z drugiej strony również kilka odbiorów i, jak zwykle, ogromna praca, jeśli chodzi o przebyte kilometry. Bywały lepsze mecze Marcosa, który został zdjęty w 55. minucie. Atlético wygrało 1:0.

Javi Sánchez (Real Valladolid)
W meczu z Barceloną wystąpił od pierwszych minut i spisał się całkiem poprawnie. Jego zespół przegrał 0:1, ale w końcówce spotkania sprawił rywalowi sporo problemów. Javi zaliczył dobre spotkanie, oddał nawet jeden strzał (niecelny). Uniknął jednak głupich błędów.

Álvaro Tejero (SD Eibar)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Espanyolem, który okazał się bardzo ważny dla jego ekipy, ponieważ Eibar wygrał 2:0. Tejero spisał się dość solidnie. Nie robił szału w ofensywie, ale w obronie zagrał bez zarzutu. Zarobił żółtą kartkę i został zmieniony w 76. minucie, ale wydaje się, że Mendilibar może być w miarę zadowolony z postawy podopiecznego.

Ocena WhoScored: 6,7/10

Zawodnik tygodnia: Martin Ødegaard