Oceny zawodników po meczu z Athletikiem

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Athletikiem 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

13. Courtois

Teoretycznie Athletic oddał tylko jeden strzał, który Belg sparował przed siebie. Był dobrze ustawiony, ale uderzenie Raúla Garcíi było zbyt mocne, by je łapać. Świetnie wyszedł też z bramki, gdy pomocnik gospodarzy dośrodkowywał piłkę z bocznego sektora. Kolejne czyste konto, Zamora coraz bliżej.

2. Carvajal

Regularność. Chyba tym słowem najlepiej można opisać poczynania Carvajala w tym sezonie. Nie miał wczoraj wielu gorszych momentów i całkowicie zamknął swoją flankę przed rywalem, który przecież miał tam kim atakować. Na pewno mógł za to lepiej zachować się na początku meczu, gdy po strzale Asensio z rzutu wolnego odgrywał piłkę do Benzemy. Powinien był albo to wykończyć, albo po prostu podać lepiej.

3. Militão

W ostatnich tygodniach Varane spisywał się bardzo dobrze i był jednym z najlepszych zawodników Realu Madryt, ale Éder stanął na wysokości zadania i świetnie go zastąpił. Był bardzo dobry w powietrzu, świetnie wyłuskał piłkę spod nóg Williamsa w groźnej sytuacji. Zagrał najlepszy mecz w barwach Królewskich. Do tego warto podkreślić wygraną główkę z Raúlem Garcíą w akcji, która zakończyła się rzutem karnym i golem dla Realu.

4. Ramos

Pan profesor. Kolejny bezbłędnie wykonany rzut karny i kolejny mecz z bardzo solidną grą w defensywie. Poza golem nie był może tak kluczowy jak w kilku poprzednich spotkaniach, ale dobrze się spisał.

12. Marcelo

Bardzo trudno ocenić go w takim meczu. Z jednej strony mieliśmy mnóstwo strat, nieprzemyślanych podań, złych decyzji, do bólu irytujące zachowanie w kilku sytuacjach, a z drugiej wypracowany rzut karny, który zakończył się jedynym golem. Mimo wszystko można było spodziewać się gorszego scenariusza, gdy musi radzić sobie z niesłychanie szybkim Williamsem.

15. Valverde

To nie był jego mecz. Na pewno może być z siebie zadowolonym pod względem zaangażowania, jednak w ofensywie pokazał bardzo niewiele. Zbyt często podawał niecelnie, nie miał pomysłu na grę i wyglądało to wręcz mizernie. Jest jednym z tych, którzy po tej długiej przerwie grają gorzej niż wcześniej.

14. Casemiro

Zaryglował środek pola, gdzie wykonywał bardzo ważną pracę. Athletic nie potrafił przedrzeć się środkiem boiska i duża w tym zasługa Brazylijczyka. Nie błyszczał, ale robił swoje.

10. Modrić

Nie wyglądał jak piłkarz, który za dwa miesiące skończy 35 lat. Nie był to wybitny mecz Chorwata, ale robił swoje w środku pola, a swój występ zwieńczył znakomitym dryblingiem, po którym rywalom dalsza rywalizacja mogła się po prostu odechcieć. Modrić w pięciu meczach (na siedem) po przerwie wyszedł w pierwszym składzie i dobrze odpłaca się Zidane'owi za zaufanie.

27. Rodrygo

Kiedy gra na prawej stronie, staje się piłkarzem jednowymiarowym i dość trudno dostrzec jakiekolwiek różnice między nim a Lucasem Vázquezem. Do tego wczoraj miał jedną znakomitą sytuację i uderzył nad bramką. Problem z prawą flanką w Realu Madryt nadal istnieje. Rodrygo nie jest rozwiązaniem. Przynajmniej na teraz.

9. Benzema

Podobny przypadek do Marcelo. Jest go za co ganić, ale i warto pochwalić. Zmarnował bardzo dobrą okazję w końcówce, wcześniej też kilka razy mógł zachować się lepiej pod bramką Simóna, ale ostatecznie to on kolejną piętką utrzymał akcję przy życiu, a chwilę później Ramos mógł ustawiać piłkę na wapnie… Na pewno jednak miewał już w ostatnich tygodniach lepsze występy.

20. Asensio

Bardzo dobra pierwsza połowa i bardzo nijaka druga. To po jego strzale z rzutu wolnego Real Madryt miał bardzo dobrą okazję do strzelenia gola, to jego dwie wrzutki z lewej strony mogły być asystami, gdyby Benzema i Rodrygo lepiej zachowali się w polu karnym Athleticu. Po przerwie całkowicie przygasł i aż dziwne, że został na boisku tak długo. To był dla niego bardzo ważny mecz. Po raz pierwszy po kontuzji znalazł się w wyjściowej jedenastce.

17. Lucas Vázquez

Zaliczył pierwszy mecz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i nie spisał się źle. Oczywiście ma swoje ograniczenia, jednak podejmował dobre decyzje, pomagał w obronie i po prostu wykonywał swoją robotę.