33. kolejka: Barcelona z Atlético na remis!

Dziś rozpoczęła się 33. kolejka Primera División. Ostatnim meczem tego dnia była potyczka między Barceloną a Atlético Madryt, która zakończyła się remisem 2:2. To oznacza, że Real Madryt bez względu na wynik potyczki z Getafe pozostanie liderem.

Kryzys w Barcelonie nie tylko przez wzgląd na wyniki i coraz lepsza postawa Atlético po przerwie spowodowanej pandemią powodowały, że gospodarze mimo niemal perfekcyjnego wyniku w meczach u siebie nie byli wcale jednoznacznym faworytem. Początek spotkania był bardzo emocjonujący i to drużyna Quique Setiéna zaczęła mecz lepiej, choć goście też potrafili się odgryźć, na przykład przy sytuacji, gdy z rzutu wolnego dośrodkowywał Yannick Carrasco.

To Barcelona wyszła na prowadzenie jako pierwsza, choć trudno mówić o wypracowanym golu. Lionel Messi mocno dośrodkował z rzutu rożnego, a Diego Costa – który chwilę wcześniej skutecznie interweniował we własnym polu karnym, gdy wybił piłkę poza linię końcówą – pokonał Jana Oblaka. Szansę na odkupienie miał już chwilę później. Carrasco został sfaulowany przez Arturo Vidala, a Alejandro José Hernández Hernández podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Costa, ale Marc-André ter Stegen wyczuł jego intencje i obronił strzał z jedenastu metrów.

Mateu Lahoz, który pełnił rolę arbitra VAR, dopatrzył się jednak przewinienia w zachowaniu bramkarza Barcelony. Niemiec rzeczywiście wyszedł za linię, dlatego rzut karny musiał być powtórzony. Tym razem do piłki podszedł Saúl Ñíguez, a piłka poleciała w lewy róg bezradnego Ter Stegena. Barcelona ponownie przejęła inicjatywę, ale do końca pierwszej połowy nie potrafiła stworzyć większego zagrożenia pod bramką Oblaka.

Już na początku drugiej połowy Nélson Semedo wywalczył rzut karny po faulu Felipe, a z jedenastu metrów nie pomylił się Messi. Barcelona wznowiła więc drugą połowę w najlepszy możliwy sposób. Do tego po objęciu prowadzenia nie pozwalała Atlético właściwie na nic. Do czasu. Znów pokazał się Carrasco, znów został sfaulowany w polu karnym Barcelony, a sędzia znów wskazał na wapno. Do piłki podszedł Saúl i – choć bardzo szczęśliwie – pokonał Ter Stegena. Do końca meczu nie padł już żaden gol i skończyło się na remisie 2:2.

Piłka nożna to gra błędów. Dziś z czterech goli aż trzy padły z rzutów karnych, a jeden to samobój. Żadna drużyna nie zaprezentowała się wybitnie, choć na tempo meczu nie można narzekać. Z takiego wyniku na pewno cieszyć się może Real Madryt, który bez względu na swój wynik potyczki z Getafe pozostanie po 33. kolejce liderem Primera División. Jeśli wygra, powiększy przewagę nad Barceloną do czterech punktów.