Bayern może znowu uciec Borussii

Jeszcze tylko sześć spotkań pozostało Borussii Dortmund i Bayernowi Monachium do końca tego sezonu Bundesligi. Sytuacja zespołu Achrafa Hakimiego i spółki wygląda na tyle trudno, że zawodnicy raczej powinni spoglądać w dół tabeli niż w górę, zwłaszcza po wtorkowej porażce w bezpośredniej potyczce.

Wczoraj rozpoczęła się 29. kolejka Bundesligi. Do zakończenia rozgrywek pozostał mniej niż miesiąc. Oczy kibiców Realu Madryt tradycyjnie są skierowane w stronę Borussii Dortmund, w barwach której świetnie radzi sobie Achraf Hakimi, który w przyszłym sezonie może wrócić do Realu Madryt i rywalizować z Danim Carvajalem. O jego sytuacji na antenie radia Onda Madrid mówił niedawno jego agent, Alejandro Camaño.

BVB zagra w niedzeielę z Paderbornem na stadionie, który jest praktycznie identyczny jakobiekt mistrza Polski (nieprzypadkowo rzecz jasna, w Gliwicach zdecydowano się bowiem na kopię niemieckiego stadionu). Oczywiście faworytem tej potyczki są goście, choć właściwie tuż po ostatnim gwizdku sędziego po Der Klassikerze zrobiło się dość nerwowo. Niemieckie media uznają, że przyszłość Luciena Favre'a jest poza Dortmundem, a jego miejsce może zająć Niko Kovač.

Takie wiadomości mogą wpłynąć na piłkarzy, ale nie wpłyną na zaangażowanie szkoleniowca. Tym razem od pierwszej minuty zobaczymy wreszcie Jadona Sancho, który cztery ostatnie mecze ligowe (w tym trzy w czasie pandemi) rozpoczynał na ławce rezerwowych. Zabraknie za to Erlinga Hålanda, który nabawił się urazu. Pewne miejsce w jedenastce ma oczywiście Achraf Hakimi, który grał we wszystkich meczach BVB w tym sezonie, a od trzeciej kolejki każdy mecz ligowy zaczynał od pierwszej minuty.

Dziś o 18:30 do gry ruszy za to Bayern Monachium, który zmierzy się u siebie z Düsseldorfem. To może być kolejny wielki krok w drodze do mistrzostwa i każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie sensacją. Nic nie wskazuje na to, by Hansi Flick wystawił od pierwszej minuty Álvaro Odriozolę, ale może tym razem przy satysfakcjonującym wyniku wprowadzi Hiszpana w drugiej połowie. To chyba maksimum, na jakie może liczyć wypożyczony z Realu Madryt 24-latek…

Pozostałe mecze 29. kolejki Bundesligi:
Sobota, 30 maja
15:30 Hertha BSC – FC Augsburg [CANAL+ Sport 2]
15:30 Schalke 04 – Werder Brema [Eleven Sports 1]
15:30 VfL Wolfsburg – Eintracht Frankfurt [Eleven Sports 2]
15:30 FSV Mainz – TSG Hoffenheim [Eleven Sports 3, Eleven Sports 4]
18:30 Bayern Monachium – Fortuna Düsseldorf [Eleven Sports 1 – z dźwiękiem imitującym atmosferę pełnych trybun dodanym przez Bundesligę i komentarzem, Eleven Sports 2 – z oryginalnym dźwiękiem ze stadionu i komentarzem]

Niedziela, 31 maja
15:30 Borussia Mönchengladbach – Union Berlin [Eleven Sports 1, Eleven Sports 4]
18:00 SC Paderborn – Borussia Dortmund [CANAL+ Sport 2]