Menu
/ okdiario.com

Arbeloa zostanie trenerem jednej z drużyn ze szkółki?

Foto: Arbeloa zostanie trenerem jednej z drużyn ze szkółki?
Fot. Getty Images

Były zawodnik Realu Madryt rozpoczął kurs trenerski. Aby otrzymać licencję, musi odbyć obowiązkowe praktyki i wszystko wskazuje na to, że wykona je w Valdebebas.

Trener Álvaro Arbeloa. Były piłkarz Realu Madryt w najbliższej przyszłości może trafić na ławkę trenerską. Nie ma lepszego miejsca do rozpoczęcia kariery niż La Fábrica. Hiszpan mógłby objąć jeden z zespołów ze szkółki. Na razie jeszcze nic nie jest zatwierdzone. Obecnie Arbeloa pełni rolę ambasadora Królewskich, jednak obie strony pozytywnie oceniają możliwość rozpoczęcia przez niego pracy jako szkoleniowiec w canterze.

Arbeloa nie ukrywa tego, że chce zostać trenerem. „Na razie jestem bardzo zadowolony z mojej roli w Realu Madryt, chociaż w tym roku chciałbym uzyskać licencję trenerską. Mam nadzieję, że ją dostanę, chociaż w życiu nigdy nic nie wiadomo i trzeba być przygotowanym na wszystko. Na ten moment jestem szczęśliwy i podoba mi się praca, którą wykonuję”, powiedział w wywiadzie udzielonym portalowi OkDiario.

Álvaro stara się o tytuł trenera, podążając drogą byłych kolegów z zespołu – Xabiego Alonso czy Raúla. Pandemia koronawirusa sprawiła, że Hiszpan musiał przejść na naukę zdalną, ale cały czas przygotowuje się do nowej roli. Następnym krokiem będą obowiązkowe praktyki i najlepszym miejscem do ich zrealizowania jest Valdebebas. Klub ocenia to bardzo pozytywnie.

Real Madryt w La Fábrice od wielu lat szkoli nie tylko zawodników, ale również trenerów. Przez różne zespoły ze szkółki przeszło wielu szkoleniowców: Zidane, Guti, Álvaro Benito, Rojas, Morientes, Xabi czy Raúl. Następny może być Arbeloa. W tym momencie Królewscy planują kolejny sezon i nie jest to łatwa praca przy obecnej sytuacji w Hiszpanii. Jednak samo znalezienie zespołu dla Álvaro nie byłoby problemem, szczególnie że były zawodnik już teraz pracuje w klubie.

Kandydaci na trenerów muszą zrealizować praktyki w klubie i je udokumentować. Powinni przekazać do Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej zdjęcia, nagrania i odpowiednie dokumenty potwierdzające wykonaną pracę. Później jeszcze wracają do siedziby Federacji, żeby zakończyć zajęcia z teorii. Na koniec muszą przez rok pracować jako członek sztabu trenerskiego, żeby móc otrzymać licencję. Dla Arbeloy najlepszym startem będzie cantera Realu Madryt.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!