Advertisement
Menu
/ mscbs.gob.es, elpais.com, elmundo.es

Madryt przechodzi do pierwszej fazy

Z Półwyspu Iberyjskiego znów napływają dobre wieści, ponieważ statystyki nie wzbudzają już takiego przerażenia, a od poniedziałku żaden region w kraju nie będzie już znajdował się w zerowej fazie znoszenia obostrzeń. Piłkarze Realu mają zaś za sobą kolejny trening.

Foto: Madryt przechodzi do pierwszej fazy
Fot. Getty Images

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia opublikowało późnym popołudniem kolejny raport na temat aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Od początku pandemii odnotowano, że koronawirusem zaraziły się dotychczas 234 824 osoby. Z powodu COVID-19 zmarło już natomiast 28 628 osób. W całej Hiszpanii wyzdrowiało z kolei 150 376 osób.

Hiszpańskie media zwracają uwagę na to, że zauważalna jest tendencja spadkowa co do osób zmarłych, ale w tym tygodniu dane podawane przez resort zdrowia są regularnie korygowane i wydają się niekompletne, ponieważ statystyki odbiegają od tych, które można otrzymać od służb sanitarnych w kilku wspólnotach autonomicznych. Ministerstwo Zdrowia tłumaczy to tym, że nie zawsze udaje się otrzymać komplet danych, jak miało to miejsce choćby wczoraj, gdy na czas nie zaktualizowali ich Katalończycy, choć codzienny raport pojawia się teraz w późniejszych godzinach niż na początku pandemii. Z tego powodu coraz trudniej o dokładne oszacowanie wzrostu zachorowań czy zmarłych.

Salvador Illa wziął dzisiaj udział w konferencji prasowej i potwierdził, że od najbliższego poniedziałku żaden region w kraju nie będzie już znajdował się w zerowej fazie znoszenia obostrzeń. Oznacza to, że od 25 maja mieszkańcy Madrytu czy Barcelony będą mogli w końcu liczyć na nieco więcej swobody w przemieszczaniu się, ponieważ oba miasta znajdą się w pierwszym etapie obniżania restrykcji. 46% pozostałych regionów w Hiszpanii przejdzie już natomiast do drugiej fazy. Należy jednak przy tym pamiętać, że stan alarmowy potrwa w Hiszpanii jeszcze do 7 czerwca, o czym na prośbę premiera zdecydował w środę Kongres Deputowanych.

W Valdebebas odbyły się natomiast piąte zajęcia w grupach w tym tygodniu. Zawodnicy mogli trenować w trzech grupach po nie więcej niż 10 osób. Piłkarze pracowali nad utrzymywaniem się przy futbolówce i wywieraniem presji na przeciwniku. Doskonalili także celność podań w korytarzach między boiskami, wykonywali sprinty i slalomy z piłką oraz ćwiczenia fizyczne. Na murawie mogło też przebywać więcej osób ze sztabu szkoleniowego, a gracze mieli pozwolenie na korzystanie z szatni.

Koronawirus w Hiszpanii
Zarażeni 234 824*
Zmarli 28 628
Wyzdrowiali 150 376

* Przypadki potwierdzone tylko badaniem PCR.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!