Menu
/ RealMadrid TV, Movistar+

„Najważniejszy jest pierwszy gol”

Foto: „Najważniejszy jest pierwszy gol”
Fot. Getty Images

Real Madryt we współpracy z telewizją Movistar+ zorganizował wirtualne spotkanie kibiców z Viníciusem i Rodrygo, podczas którego Brazylijczycy odpowiadali na pytania fanów. Przedstawiamy zapis tego spotkania.

Rodrygo: Jak to jest dołączyć w wieku 18 lat do Realu Madryt z takimi wymaganiami i takimi topowymi zawodnikami?
Vinícius Odpowiedzialność jest ogromna, ale myślę, że w Brazylii bardziej cierpieliśmy niż tutaj, ponieważ przyszliśmy tu po tym, jak tam graliśmy już półtora roku. Mogliśmy liczyć na doświadczenie i spokój Brazylijczyków stąd, by nam pomogli. Na koniec to pomaga znieść tę wielką odpowiedzialność, jaką jest przyjście tutaj i gra w Realu Madryt. 
Rodrygo: To prawda. 

Vinícius: Do Brazylijczyków: Jaki jest wasz ulubiony rodak piłkarz w historii Realu Madryt?
Rodrygo: Jeśli mówimy o historii, to zawodnikiem, który najbardziej mi się podobał, był Ronaldo z uwagi na wszystko, czego dokonał. Wszystko, czego dokonał dla Brazylii i dla Realu Madryt. Był jednym z najlepszych wszech czasów. Stawiam na Ronaldo. 

Vinícius: Podoba ci się Madryt? Rozmawiałeś z jakimś kolegą przed przyjściem, by dowiedzieć się coś o mieście?
Rodrygo: Rozmawiałem z tobą! (śmiech) Poprosiłem cię o kilka rad i powiedziałeś mi wszystko w taki sposób, że wszystko mi się tu spodobało. Ponadto, pochodzę z Sao Paulo, które jest bardzo podobne do Madrytu i szybko się do wszystkiego przyzwyczaiłem. Brakuje tu tylko plaży. (śmiech) Ale Madryt jest bardzo podobny, dlatego szybko się przyzwyczaiłem i bardzo mi się podoba. 
Vinícius: Zawsze łatwiej przyzwyczajać się do dobrych rzeczy.
Rodrygo: Tak, trudniej do gorszych! (śmiech)

Rodrygo: Wyobrażałeś sobie kiedyś, że strzelić bramkę dla Realu Madryt w meczu z Barceloną na Bernabéu?
Vinícius: Każdy zawsze marzy i pracujesz, by ten moment nadszedł. Byłem bardzo szczęśliwy ze strzelenia tego gola. Nie tylko dlatego, że z Barceloną, ale dlatego, że strzeliłem go dla Realu Madryt na Bernabéu, co jest jeszcze bardziej wyjątkowe. 

Rodrygo: To jest dla nas dwóch.
Vinícius: Czy któryś z zawodników ma jakąś ciekawą ksywkę? Myślę, że nie. 
Rodrygo: Też tak sądzę. 
Vinícius: Chociaż też nie moglibyśmy tego powiedzieć! (śmiech)
Rodrygo: Nie mówimy im, jesteś szalony! (śmiech)

Rodrygo: Kto jest najlepszym piłkarzem w Realu Madryt?
Vinícius: Wszyscy z nich. Wszyscy są ważni w klubie. Nie można wybrać jednego.
Rodrygo: Do tego trochę niesprawiedliwie jest odpowiadać na te pytanie. Przy tym wszystkim, jacy oni są, bardzo trudno jest wybrać jednego.
Vinícius: Najważniejsze jest być razem i uczyć się od każdego.
Rodrygo: Tak, być wśród nich. 

Vinícius: To też jest dla nas dwóch. Który gol zmienił twoje życie?
Rodrygo: To był mój pierwszy gol tutaj w Realu Madryt, który dał mi wiarę w mój rozwój.
Vinícius: Też powiedziałbym, że to mój pierwszy gol, ponieważ kiedy zaczynasz, to nie wiesz, jak będzie z twoim rozwojem. Pierwszy gol i pierwszy mecz to zawsze coś szczególnego.
Rodrygo: Tak, zawsze masz ten niepokój związany z chęcią zdobycia pierwszej bramki, ale kiedy już ją strzelisz, to daje ci to później wielką pewność siebie. 
Vinícius: Tak, to wielka ulga! (śmiech)

Rodrygo: Kto jest twoim wzorem w Realu Madryt?
Vinícius: Każdy po trochu, ale Marcelo i Sergio Ramos, którzy są najdłużej w klubie i udało im się grać tylko w dwóch klubach w całej karierze, co jest bardzo ważne. Posiadanie takie uznania w klubie jest bardzo ważne również dla nas. 
Rodrygo: Dla mnie tak samo. Sergio za wygranie tutaj wszystkiego i za to, co nam przekazuje. Za to, w jakim skupieniu cały czas trenuje. Nawet z jego wiekiem wydaje się, że wciąż jest młodzieniaszkiem. No i Marcelo, za to, że jest naszym rodakiem i za całą historię, którą tutaj dokonał. To dla mnie też jeden ze wzorów. 

Vinícius: To dla ciebie. Jak to jest strzelić gola w debiucie w Realu Madryt?
Rodrygo: To był bardzo ważny moment. I tak jak mówiliśmy wcześniej, to wielka ulga. Mój gol był jednym z pierwszych kontaktów z piłką. To daje ci większą pewność na dalszą część meczu i sezonu. 
Vinícius: I prowadzi cię przez cały sezon! (śmiech)
Rodrygo: To wielka ulga, kiedy sprawy wychodzą w sposób naturalny i dobrze ci się układa. To bardzo dobre i bardzo ważne.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!