Menu
/ COPE, marca.com, iusport.com

Oficjalnie: Królewscy wznowią jutro treningi w grupach

Foto: Oficjalnie: Królewscy wznowią jutro treningi w grupach
Fot. Getty Images

Rząd oficjalnie potwierdził, że ekipy z regionów w Fazie 0 także będą mogły rozpocząć jutro treningi w grupach.

Madryt, Katalonia i Kastylia przynajmniej przez kolejny tydzień pozostaną w Fazie 0 i nie wejdą w Fazę 1 z pierwszym luzowaniem obostrzeń. Oznaczało to, że Real Madryt, Atlético Madryt, Getafe, Leganés, Barcelona, Espanyol i Valladolid z Primery oraz Rayo, Alcorcón, Fuenlabrada, Numancia i Mirandés z Segundy nie mogły formalnie rozpocząć od poniedziałku treningów w grupach do 10 zawodników.

Ostatecznie w sobotę w oficjalnym dzienniku Królewstwa Hiszpanii Boletín Oficial del Estado przekazano najnowsze wytyczne sanitarne, a wśród nich znalazły się także instrukcje dla klubów sportowych z regionów w Fazie 0. Zgodnie z oczekiwaniami La Ligi takie ekipy będą mogły wejść w pośrednią fazę treningów i rozpocząć pracę w maksymalnie 10-osobowych grupach. Takie będą więc wytyczne dla wszystkich zespołów Primery i Segundy przez najbliższe dwa tygodnie, by zachować równość przygotowań do rozgrywek. Rząd zapisał w Artykule 39. Rozporządzenia SND/399/2020, że jeśli protokół wymaga zgrupowania sportowców, należy je zorganizować, ale wiadomo od poniedziałku, że La Liga przesunęła termin rekomendowania rozpoczęcia zgrupowań na 25 maja.

Dopisano także, że zaleca się pracę turami i unikanie zapełnienia ośrodka w skali większej niż 30% jego możliwości. Na murawie pojawić się będzie mogło więcej członków sztabu szkoleniowego, ale zawsze zgodnie z zasadami przyjętymi w walce z koronawirusem. To samo dotyczy użycia szatni: można z nich korzystać, ale z poszanowaniem ogólnych zasad sanitarnych. Ciągle na sesje nie będą mieć wstępu media krajowe, ale jeśli klub posiada własne kanały medialne, może z nich dalej korzystać.

Jeśli chodzi o Królewskich, dzisiaj pierwsza drużyna ma wolne. Jutro piłkarze wrócą do treningów i zaczną pracę w grupach. W ostatnim tygodniu kontuzjowani pozostawali Mariano i Luka Jović. Nie wiadomo też, czy w poniedziałek zajęcia w grupach będzie mógł odbywać Eden Hazard, który jednak dotychczas wykonywał wszystkie ćwiczenia indywidualne, jakie rozpisano ekipie. Największą zmianą dla zawodników względem poprzedniego tygodnia będzie możliwość wymiany zagrań między sobą czy oddawania strzałów na bramkę z golkiperem.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.