Menu
/ COPE, Chiringuito

Real Madryt z pozwoleniem na treningi grupowe

Foto: Real Madryt z pozwoleniem na treningi grupowe
Fot. Getty Images

Real Madryt będzie mógł rozpocząć od poniedziałku treningi w grupach.

Madryt, Katalonia i Kastylia przynajmniej przez kolejny tydzień pozostaną w Fazie 0 i nie wejdą w Fazę 1 z pierwszym luzowaniem obostrzeń. Oznaczało to, że Real Madryt, Atlético Madryt, Getafe, Leganés, Barcelona, Espanyol i Valladolid z Primery oraz Rayo, Alcorcón, Fuenlabrada, Numancia i Mirandés z Segundy nie mogły formalnie rozpocząć od poniedziałku treningów w grupach do 10 zawodników.

La Liga miała jednak nadzieję, że w rozporządzeniu ministerialnym dotyczącym awansów regionów do kolejnych faz małym drukiem zostanie zapisane, że niezależnie od strefy i jej sytuacji sportowcy z dyscyplin drużynowych będą mogli rozpocząć treningi w grupach. Radio COPE podaje, że tak właśnie się stało i od poniedziałku wszystkie ekipy La Ligi niezależnie od regionu będą pracować w grupach.

Jak mają wyglądać te treningi w fazie 3. protokołu La Ligi? Przede wszystkim, zawodnicy z symptomami lub ci z pozytywnymi wynikami testów serologicznych mają przejść przed poniedziałkiem kolejne testy na obecność koronawirusa. Co do samej pracy piłkarskiej, dopuszczone mają zostać zajęcia dla grup zawodników i zawsze w tej fazie grupy mają być takie same na każdych zajęciach, by odpowiednio skontrolować potencjalne zarażenie się jednego z zawodników. W rozporządzeniu zapisano, że na terenie pracy może znajdować się do 15 osób łącznie ze szkoleniowcem i na razie nie wiadomo, czy La Liga pozostanie przy wstępnie zatwierdzonych 10-osobowych grupach czy przejdzie na grupy 14-osobowe.

Każda grupa ma mieć swoje piłki, a La Liga zaleca, by różne grupy pracowały z różnymi piłkami, to jest letnią w kolorze białym i zimową w kolorze czerwonym. Grupy mogą zjawić się razem w ośrodku tylko wtedy, gdy klub może zapewnić im oddzielne parkingi i boiska. Trenerzy mogą wykonywać z kolei przemowy i przekazywać grupowe instrukcje, ale zawsze tylko na murawie. Na siłowni w jednym momencie może znajdować się tylko dana grupa.

Co to oznacza dla Realu Madryt? W tym momencie z zapraszanymi zawodnikami Castilli na co dzień w ośrodku na boisku trenuje 27 piłkarzy (kontuzjowani pozostają Jović i Mariano; przy tym nieznany jest w kwestii treningów grupowych także stan Edena Hazarda, który w tym tygodniu wykonywał takie same indywidualne ćwiczenia jak reszta kolegów). Można zakładać, że Królewscy podzieliliby ich na trzy 9-osobowe grupy lub dwie 14-osobowe grupy. W strefie pierwszego zespołu znajdują się trzy pełnowymiarowe boiska trawiaste, ale dwa z nich są połączone i nie wiadomo, czy dwie grupy będą mogły pracować w jednym czasie obok siebie. Do tego pierwszy zespół przed rezydencją posiada jeden wspólny parking.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to treningi w grupach potrwają od poniedziałku do 31 maja. W poniedziałek 1 czerwca ekipy La Ligi miałyby przejść na treningi drużynowe i przy dobrym rozwoju sytuacji w kraju wstępnie będą mogły wznowić rozgrywki w piątek 12 czerwca.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!