Menu
/ realmadrid.com

Trzeci trening w tym tygodniu

Foto: Trzeci trening w tym tygodniu
Fot. realmadrid.com

Królewscy ponownie stawili się dzisiaj w Valdebebas, gdzie odbyli trzeci indywidualny trening w tym tygodniu. Na murawie zabrakło kontuzjowanego Luki Jovicia i Mariano.

Wszyscy zawodnicy Realu Madryt pojawili się dziś w ośrodku treningowym, ale nie każdy z nich wybiegł na murawę, żeby odbyć na niej trzeci indywidualny trening. W klubowych budynkach pozostali Luka Jović i Mariano. Serb kontynuuje rehabilitację stopy, a drugi z napastników również boryka się z problemem w tej części ciała, choć klub wciąż nie precyzuje, co mu dolega.

Królewscy rozpoczęli trening o godzinie 10:00, ale piłkarze w Valdebebas ponownie stawili się w dwóch turach, by na kilku boiskach wykonywać ćwiczenia z piłką i bez niej. Zajęcia odbywały się pod okiem Zinédine'a Zidane'a, który w ich trakcie wydawał polecenia swoim graczom. Klub nie poinformował dokładnie, jakie ćwiczenia wykonywali zawodnicy, ale wszystko odbywało się zgodnie z protokołem zatwierdzonym przez Ministerstwo Zdrowia i Krajową Radę Sportu.

Zawodnicy ściśle przestrzegają zasad bezpieczeństwa, ale możliwości, jakie daje Valdebebas, pozwalają im na nieco więcej swobody. Piłkarze mogą przyjeżdżać na zajęcia w codziennych ubraniach, ponieważ każdy z nich ma w ośrodku do dyspozycji prywatną rezydencję z osobną łazienką, gdzie może wziąć prysznic przed czy po zajęciach. Nowe ubrania treningowe zawsze czekają na nich przygotowane w pokojach, a gracze dopiero na terenie ośrodka poza murawą poruszają się w rękawiczkach i maseczkach

Po treningu dany zawodnik udaje się do swojego pokoju, gdzie użyty strój do ćwiczeń pakuje w biodegradowalną torbę i następnie bierze prysznic. Po opuszczeniu centrum treningowego przez piłkarzy pracownicy zbierają stroje do dezynfekcji i prania, a w ich miejscu zostawiają trykoty na następny dzień. Wszystko na miejscu nadzoruje wysłannik La Ligi.

Przestrzeń w Valdebebas pozwala również zorganizować im sesje z fizjoterapeutami, które w innych klubach przy ograniczeniach w infrastrukturze są zastrzeżone tylko dla kontuzjowanych piłkarzy. Królewscy mogą poddawać się masażom i zabiegom przy zachowaniu dystansu co najmniej sześciu metrów między stanowiskami oraz w grupie nie większej niż trzech zawodników na salę. To samo dotyczy wejścia na siłownię.

Zdjęcia z trzeciego treningu po powrocie można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej klubu. Kolejne zajęcia rozpoczną się najprawdopodobniej jutro o tej samej porze.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!