Menu
/ afe-futbol.com, RFEF

RFEF i AFE wydały swoje protokoły bezpieczeństwa

Foto: RFEF i AFE wydały swoje protokoły bezpieczeństwa
Fot. Getty Images

Na początku kwietnia La Liga opracowała protokół sanitarny na powrót do treningów i gry. Teraz swoje zalecenia w tym temacie opublikowali Federacja i Związek Hiszpańskich Piłkarzy.

Artykuł z głównymi regułami La Ligi można znaleźć tutaj. W sobotę komunikat w tym temacie wydał Związek Hiszpańskich Piłkarzy. Informuje on, że chociaż zawodnicy trenują w domach, to po okresie bez przebywania na boisku będą potrzebować 15-20 dni przygotowań na murawie, by zminimalizować ryzyko odniesienia kontuzji.

Poza tym przedstawiciele piłkarzy zapisali, że przed wznowieniem treningów cała drużyna musi przejść badania medyczne włącznie z testami na koronawirusa. Jeśli po powrocie któryś z zawodników złapie koronawirusa, klub będzie musiał zastosować się do zaleceń rządowych. By zmniejszyć ryzyko, zaleca się zezwolenie na wejście do ośrodków treningowych tylko dla członków drużyn i podstawowych pracowników.

Związek Piłkarzy doradza także zaprzestania podpisywania zdjęć czy pamiątek oraz udzielania wywiadów, które wymagają obecności dziennikarza na miejscu. Poza tym AFE nakazuje klubom zatrudnienie firmy dezynfekującej oraz zaopatrzenie się w materiały sanitarne potrzebne do ochrony osobistej. Co do zabiegów z fizjoterapeutami, zaleca się stosowanie się do rekomendowanych zaleceń odnośnie do bezpieczeństwa i dystansu między osobami.

Co ciekawe, Związek ustosunkował się oficjalnie także do terminarza i zaznaczył, że podstawą jest, by zawodnicy mieli przynajmniej 72-godzinny czas na regenerację między meczami. AFE podkreśla, że uznaje ten punkt za priorytetowy w ochronie zdrowia i bezpieczeństwa zawodników. Poza tym zapisano, że uważnie analizowane będą godziny rozgrywania meczów, co klarownie nawiązuje do sytuacji z temperaturami, jakie latem występują w Hiszpanii.

W niedzielę Federacja opublikowała swój komunikat, w którym poinformowała, że stworzyła wstępny dokument z rekomendacjami dotyczącymi zdrowia po powrocie rozgrywek. RFEF twierdzi, że w jego tworzeniu uczestniczyło 10 ekspertów, a celem tej pracy jest ochrona zdrowia zawodników i zminimalizowanie ryzyka kontuzji oraz zarażenia się koronawirusem.

Na 34 stronach przeanalizowano wiele aspektów treningowych i tych dotyczących gry. RFEF narzuca minimalnie 21 dni przygotowań, jeśli izolacja potrwa do 26 kwietnia i 30 dni, jeśli potrwa ona dłużej. Jeśli chodzi o okresy między meczami, RFEF narzuca 5 dni między 1. a 2. spotkaniem. Następnie według różnych wariantów kluby będą rozgrywać spotkania co 3-4 dni, ale po 2-3 meczach mają dostać 5 dni na regenerację między kolejnymi spotkaniami. Media wskazują, że jeśli kluby dostosują się do rekomendacji RFEF i wznowią grę później niż pod koniec czerwca, to może nie być czasu na dogranie Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!