Menu
/ MARCA, COPE

La Liga przygotowała zasady i protokoły powrotu do gry

Foto: La Liga przygotowała zasady i protokoły powrotu do gry
Fot. Getty Images

La Liga wysłała klubom pierwszą wersję protokołu powrotu do pracy i gry.

La Liga przesłała klubom 19-stronnicowy dokument, w którym nakreśliła wstępne zasady i protokoły powrotu po wznowieniu rozgrywek. Obejmuje on nakazy dla piłkarzy, trenerów, pracowników, a nawet członków ich rodzin i składa się z trzech faz: zaczynając od pracy indywidualnej, przechodząc do pracy w małych grupach 8-osobowych i na końcu wznowieniu treningu grupowego.

Dokument zawiera restrykcyjne metody dezynfekcji i przygotowania klubowych ośrodków. Doradza on także maksymalne zmniejszenie sztabów, które będą bezpośrednio współpracować z ekipami. Zaleca się w nim przeprowadzenie testów na COVID-19 u wszystkich zawodników, trenerów i członków rodzin, a także osób z bezpośredniego otoczenia graczy. Wśród nich wyróżnia się różne poziomy powiązania z zawodnikami i stosowania środków ochronnych.

W ośrodku należy odizolować i wyróżnić infrastrukturę oraz materiały, z których będą korzystać wyłącznie pierwsze zespoły. La Liga zakłada zgrupowania do końca rozgrywek i dopuszczenie do drużyn jedynie autoryzowanych osób. Okres przygotowawczy ma zająć 15 dni, a 72 godziny przed powrotem piłkarze mają zostać poddani testom na koronawirusa.

W pierwszych dniach i indywidualnej pracy na murawie zawodnicy powinni otrzymywać teleinstrukcje od trenerów, by ograniczyć z nimi kontakt. W czasie całego okresu przygotowawczego zaleca się, by piłkarze jedli posiłki w swoich pokojach. Co do żywienia, w ośrodku mogą przebywać jedynie kucharze, a dietetycy mają wykonywać swoją pracę za pomocą telekonferencji. Opisuje się nawet, że przestrzeń służąca do gotowania ma być zamknięta na klucz, gdy nikt nie będzie w niej pracował, a zakupy spożywcze będą mogły być wykonywane dwa razy w tygodniu.

Dokument zawiera wiele innych ciekawych zaleceń. W pralni pojemniki na ubrania mają być czyszczone ręcznie przy użyciu zmywaków i przynajmniej 96% alkoholu. Na siłowni w jednym czasie może przebywać dwóch zawodników.

Oddzielny rozdział zawiera protokół na wypadek wykrycia przypadku koronawirusa u jednego z członków zespołu. Zaleca się wtedy natychmiastowe odizolowanie takiego przypadku, wykonanie testów dla całej grupy, dezynfekcję całej infrastruktury i codzienne badania medyczne pozostałych członków ekipy.

To pierwsza wersja tego dokumentu, która została przekazana klubom do analizy i rozpoczęcia wstępnych przygotowań do jego stosowania. Nie wymienia się w nim żadnej dokładnej daty powrotu do treningów ani rozgrywania meczów.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!