Menu
/ laliga.com

La Liga: Nie ma porozumienia co do gry co 72 godziny ani przerw w meczu

Foto: La Liga: Nie ma porozumienia co do gry co 72 godziny ani przerw w meczu
Fot. Getty Images

La Liga w oficjalnym komunikacie odniosła się do informacji, jakie przekazała dzisiaj Hiszpańska Federacja Piłkarska.

Przypomnijmy, że RFEF poinformowała między innymi, że doszła ze Związkiem Hiszpańskich Piłkarzy do porozumienia w sprawie rozgrywania meczów po powrocie minimalnie co 72 godziny. La Liga skomentowała to w swoim komunikacie.

„Wobec informacji pojawiających się w niektórych mediach oraz w nocie prasowej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej po spotkaniu Komisji Monitorującej ws. COVID-19, do jakiego doszło w siedzibie RFEF, La Liga chce wyklarować następujące rzeczy:

  • Na spotkaniu Komisji nie poddano pod zatwierdzenie żadnego działania związanego z rozgrywkami. Należy wskazać na to, że nie było to też przewidziane w żadnym punkcie porządku dnia i nie zasguerowano tego także w trakcie spotkania.
  • Nie zajmowano się ani nawet ani razu nie wspomniano o przerwach na nawodnienie w trakcie meczów. Należy dodać, że La Liga zgodziłaby się jak w każdym sezonie na dodatkową przerwę na nawodnienie i że takie przerwy są już zapisane w regulaminach.
  • Co do rozgrywania meczów co 72 godziny, nie osiągnięto żadnego typu porozumienia ani niczego nie poddano pod głosowanie, więc na końcu niczego nie zatwierdzono. Pojawiły się jedynie wypowiedzi Związku Hiszpańskich Piłkarzy w tej sprawie. Dlatego jest kategorycznym kłamstwem, że AFE i La Liga osiągnęły porozumienie co do gry co 48 godzin, co ogłosiło RFEF.
  • Nie rozmawiano, nie zajmowano się ani nie zatwierdzono żadnego protokołu odnośnie do gry bez kibiców. La Liga ma już opracowany protokół na taką ewentualność od początku marca, czym podzieliła się z komisją UEFA, której jesteśmy częścią, oraz z innymi reprezentantami europejskich lig, które w niej zasiadają.
  • Na koniec, w związku ze sprzeciwem RFEF, by w miesiącach maju, czerwcu, lipcu czy sierpniu rozgrywano mecze w warunkach, w których temperatura, nasłonecznienie i wilgotność będą szkodliwe dla zdrowia sportowców, reprezentanci La Ligi na tym spotkaniu ogłosili i przypomnieli, że ustalanie terminarza należy wyłącznie do La Ligi zgodnie z obowiązującym Porozumieniem Koordynacyjnym, co zostało potwierdzone przez Krajową Radę Sportu oraz że terminy będą ustalane, jak zawsze to robiono, mając na względzie zdrowie sportowców.

Z tych wszystkich powodów zaskakuje, że z jednej strony informuje się o aspektach, które nie były nawet oceniane ani poddane debacie, a z drugiej przekręca się zawartość debat Komisji na podstawie swoich interesów”, przekazała La Liga.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!