Menu
/ MARCA

Raiola: Tego lata postaram się o transfer do Realu Madryt

Foto: Raiola: Tego lata postaram się o transfer do Realu Madryt
Fot. Getty Images

Mino Raiola udzielił wypowiedzi dziennikowi MARCA. Agent piłkarski zapowiedział między innymi, że chce przeprowadzić tego lata transfer do Realu Madryt. Wśród jego klientów są Paul Pogba czy Erling Braut Håland.

– Sytuacja Pogby? Paul ma trudny moment, ale muszę powiedzieć to klarownie, bo w Anglii są bardzo wyczuleni: Pogba skupia się na tym, by rozegrać wielką końcówkę sezonu z Manchesterem United. On chce wrócić do drużyny i rozegrać świetną końcówkę sezonu, by United mogło wejść do Ligi Mistrzów.

– Przyszłość Pogby? Nie można stwierdzić, co się wydarzy. Dzisiaj nie ma szansy, by to wiedzieć. Teraz liczy się klub i drużyna, a potem zobaczymy, co się wydarzy. Istniało ogromne zainteresowanie, ale transfer nie był możliwy. Poprzedni rok już się nie liczy. Zobaczymy, co się wydarzy.

– Håland? To bardzo ważna perełka. Świetnie się go ogląda i patrzy na jego rozwój w każdym meczu. Nikt nie myślał, że jego aklimatyzacja w Bundeslidze i Lidze Mistrzów w takiej ekipie jak Borussia Dortmund przebiegnie w taki sposób. Nikt tego nie oczekiwał. Nie jest łatwo przejść z Austrii do Niemiec i pokazać taki poziom.

– Przyszłość Hålanda? W Dortmundzie będzie tyle czasu, ile będzie potrzebne. To prawda, że jest to zawodnik, który wyprzedza etapy rozwoju dużo szybciej, niż można było to zakładać. Nie uważałem, że to był dobry moment, gdy odchodził z Salzburga, ale... Nie sądzę, że tego lata odejdzie z Dortmundu.

– Real Madryt? Moje realcje z Realem Madryt są bardzo dobre. Pozostaję w kontakcie z José Ángelem Sánchezem [dyrektorem generalnym] i uwielbiam dyskutować z nim o futbolu oraz tematach dotyczących FIFA, bo jego opinia mnie interesuje. Mam wielką nadzieję, że któregoś dnia będę mógł sprowadzić do Realu Madryt wielkiego piłkarza. Teraz mam tam Areolę, ale to połowiczna operacja, bo jest to wypożyczenie. Chcę sprowadzić tam zawodnika na stałe i postaram się o to tego lata. To byłby powód do dumy dla mnie i moich zawodników, bo Real Madryt to wielki klub.

***

Raiola poza Pogbą, Hålandem i Areolą współpracuje też z Marco Verrattim, Lorenzo Insigne, Gianluigim Donnarummą, Alessio Romagnolim czy Hirvingiem Lozano. MARCA w dodatku do artykułu z wypowiedziami agenta opisuje obecne sytuacje Pogby i Hålanda.

Co do Francuza, gazeta utrzymuje, że chociaż pomocnik nie wszczynał buntu i nie wymuszał transferu, to ciągle chce opuścić United, a jego preferowanym kierunkiem ma być wciąż Madryt. Umowa 27-latka wygasa w 2021 roku, ale Manchester może jednostronnie wydłużyć ją do 2022 roku. Ostatniego lata dużo mówiono o tej operacji, ale problemy z dojściem do porozumienia co do pensji zawodnika oraz brak wielkiego transferu ze środka pola Królewskich, który pozwoliłby zebrać potrzebne środki na tak wielki transfer, ostatecznie wszystko zatrzymały.

Co do 19-letniego Norwega, MARCA zapewnia, że Królewscy w żaden sposób nie kontaktowali się z jego otoczeniem. Napastnik Borussii pozostaje jednak pod obserwacją, a dobre stosunki Realu z niemieckiem klubem wprowadzają pełen spokój w tej sprawie. Los Blancos są przekonani, że jeśli ktokolwiek ruszy po Hålanda, BVB da im szansę na złozenie kontroferty.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!