Gol i czerwona kartka Rodrygo, asysta Reiniera

W 26. kolejce Segunda División B Castilla wygrała z San Sebastián Reyes 2:0 po golach Fidalgo i Rodrygo. Debiut w białej koszulce zaliczył Reinier, który popisał się efektowną asystą.

Castilla zgodnie z planem sięgnęła po komplet punktów w spotkaniu z zamykającym tabelę San Sebastián Reyes. Udany debiut zaliczył Reinier, który zapisał na koncie efektowną asystę. Mieszane odczucia można mieć po występie Rodrygo. Miał udział przy pierwszym golu i wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie, ale dostał dwie żółte kartki i nie będzie mógł być brany pod uwagę przez Zidane’a w Klasyku. Castilla zgarnęła komplet punktów i do czwartego miejsca traci w tym momencie cztery oczka.

Od samego początku Castilla przejęła inicjatywę, chociaż dosyć długo trzeba było czekać na pierwszą akcję, która mogła przynieść gola. Dwójkowa akcja Reiniera i Rodrygo zakończyła się jednak tylko rzutem rożnym. Później swoich sił próbowali Baeza i Gila, ale żaden z nich nie zdołał pokonać Irurety, a futbolówka odbiła się raz od poprzeczki. W 40. minucie Castilla w końcu objęła prowadzenie. Rodrygo dobiegł z piłką do linii końcowej, odegrał do Reiniera, który piętą podał do Fidalgo i było 1:0. Tuż przed przerwą uderzał jeszcze Javi Hernández, lecz nie zrobił tego precyzyjnie.

W drugiej połowie po raz pierwszy dobrą akcję wyprowadziło Sanse. To było ostrzeżenie dla Castilli, która jedna pozwalała gościom na coraz więcej. Rywale nie mieli nic do stracenia, więc atakowali coraz większymi siłami, odkrywając się na kontrataki. Na kwadrans przed końcem San Sebastián Reyes mogło doprowadzić do remisu. Uderzał Estellés, lecz minimalnie spudłował. Dominacja gości skończyła się dopiero w 87. minucie. Wtedy bardzo dobrą akcją popisał się Rodrygo, który efektownie ją wykończył, podwyższając prowadzenie. Niestety, Brazylijczyk celebrował gola w prowokacyjny sposób przed Iruretą. Sędzia ukarał go za to drugą żółtą kartką i Rodrygo musiał opuścić boisko. W konsekwencji nie będzie mógł wystąpić w Klasyku.

Real Madryt Castilla – San Sebastián Reyes 2:0 (1:0)
1:0 Fidalgo 40’ (asysta: Reinier)
2:0 Rodrygo 87’

Real Madryt Castilla: Altube, Guillem, Gila, Javi Hernández, Fran García, Blanco, Fidalgo, Baeza (Bravo 90’), Reinier (Ayoub 66’), Rodrygo, Marc Gual (Pablo Rodríguez 84’).

San Sebastián Reyes: Irureta, Pipe Sáez, Estellés, Gullón, Miguel Muñoz (Bueno 73’), Mario Hernández, Galindo, Trabazo (Queijeiro 65’), Raúl Hernández, Delgado (Ruiz 59’), Joel Rodríguez.