Menu
/ Sky Sports

Guardiola: Jeśli nie pokonamy Realu, może zapuka prezes i mnie zwolni

Foto: Guardiola: Jeśli nie pokonamy Realu, może zapuka prezes i mnie zwolni
Fot. Getty Images

– Gramy w tym sezonie naprawdę dobrze. W meczach, które przegrywaliśmy, graliśmy naprawdę dobrze. Głód sukcesów nie jest problemem. Widzę moją ekipę i powiedziałbym nawet, że pracujemy ciężej niż w poprzednim sezonie, gdy wygraliśmy wszystkie krajowe trofea. Piłkarze chcą grać dobrze i strzelać gole. Oni cierpią, gdy nie wygrywają.

– Po porażkach ludzie uznają mnie za nieudacznika? [śmiech] Oczywiście, że dla mnie nie ma to znaczenia. Wszyscy chcą wygrywać, ale w każdych rozgrywkach na końcu triumfuje tylko jedna ekipa. Jeśli ktoś z pozostałych zespołów nie wygrywa, nie oznacza to, że są oni nieudacznikami. Jeden tenisista wygrywa turniej Wielkiego Szlema, ale finalista nie jest nieudacznikiem. Ten drugi był lepszy i musi się poprawić, po prostu. Wiem, że wszyscy chcą wygrywać i ludzie ci to mówią, ale najważniejsze to być dumnym z tego, jak gra twoja drużyna i dawać z siebie wszystko, co masz najlepsze. Wysyłamy nowej generacji bardzo złe przesłanie, że liczy się tylko zwycięstwo czy trofea. Pytasz mnie o to, że ten sezon jest katastrofą, ale jeśli wygramy Ligę Mistrzów, nagle będzie wyjątkowy. Dlaczego? Więc mamy ponad 100 lat historii i wszystkie te poprzednie sezony były porażkami dla City? To nie jest prawda. Chcę wygrać Ligę Mistrzów. Marzę o tym. Będę cieszył się przygotowywaniem meczów z Madrytem, patrząc na to, co oni mogą zrobić. Te dwa tygodnie przed tym meczem będą najlepszym czasem w moim zawodzie, bo będę wyobrażać sobie, co możemy zrobić, by ich pokonać. Nie pokonamy ich? Ok, może zapuka prezes czy dyrektor sportowy i powie: „To nie wystarczy, chcemy Ligi Mistrzów, zwalniam cię”. Ok, dziękuję, to była przyjemność.

– City na pewno mnie nie zwolni? Nie wiem, ja tego nie wiem. Wiele razy się tak działo i może zdarzyć się teraz. A może on przyjdzie wtedy i powie: „Ok, co możemy poprawić?”. Od kiedy tu przyszedłem, robię właśnie to dla tego klubu. Nie idzie dobrze, poprawiamy się i poprawiamy się. Taki jest proces w drużynie. Liverpool spędził 4-5 lat, by wygrać w poprzednim sezonie pierwszy tytuł. To był proces, a dzisiaj są najlepszą drużyną na świecie. Często ludzie myślą, że nazywasz się Pep, Jürgen czy ktoś inny, więc musisz wygrać wszystkie trofea w każdym roku. Przy tym masz zdobyć 2 miliardy punktów i strzelić 2 miliardy goli. Czasami to nie jest możliwe [śmiech]. Czasami masz rywala, czasami nie dajesz rady... W żadnym sporcie nigdy żadna drużyna nie wygrywała wszystkiego przez cały czas. To jest niemożliwe. Chcę się poprawić, oczywiście, ale nie mogę tego zapewnić. Chciałbym wygrywać w każdym sezonie wszystko w kraju i Ligę Mistrzów. Chciałbym tego bardzo, ale nie jestem tak dobry [uśmiech]. Przykro mi.

– Czemu tak twierdzę skoro jestem najlepszym trenerem na świecie? Byłem nim. Czy już nim nie jestem? [prycha] Ale kim jest najlepszy trener na świecie... Nigdy tak o sobie nie myślałem, nawet gdy wygrałem w Barcelonie sześć trofeów w rok czy potrójną koronę. Nigdy tego nie czułem. Wygrywałem, bo miałem wyjątkowych zawodników w wielkich klubach. Są fantastyczni trenerzy, którzy nie mają takich zawodników i nie mają takich klubów. Ok, mogę być najlepszym trenerem, ale daj mi jakąś inną ekipę niż City... Nie wygram z nią. Nie wygram.

– Czego potrzebujemy, by w następnym sezonie zmniejszyć dystans do Liverpoolu? Nie możemy czekać aż oni stracą punkty. To my musimy być lepsi.

– Dlaczego chcę, żeby Messi zakończył karierę w Barcelonie? To moje życzenie, bo jestem fanem Barcelony [śmiech]. Kocham Barcelonę. Nie chciałbym go prowadzić tutaj? Zostanie tam, musi tam zostać i zakończyć karierę w tym niesamowitym klubie. Musi tam zostać, takie jest moje życzenie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.