Advertisement
Menu
/ L’Équipe

Bale, Hazard i Zidane wśród najlepiej zarabiających w Europie

opublikowało ranking płacowy Ligue 1, do którego dodało najlepiej zarabiających w pozostałych 4 topowych ligach w Europie. Wśród najlepszych znaleźli się Gareth Bale, Eden Hazard i Zinédine Zidane.

Foto: Bale, Hazard i Zidane wśród najlepiej zarabiających w Europie
Fot. Getty Images

Najlepiej zarabiającą osobistością w futbolu w Europie jest Leo Messi, który według Francuzów otrzymuje miesięcznie do Barcelony 8,3 miliona euro brutto, co daje prawie 100 milionów euro rocznie. Przypomnijmy, że dwa lata temu w ramach projektu Football Leaks podano, że według obecnego kontraktu Argentyńczyk będzie dostawać do 2021 roku średnio ponad 106 milionów euro brutto rocznie, a ta kwota przy premiach za tytuły i osiągnięcia indywidualne może wzrosnąć nawet do ponad 120 milionów euro za jeden sezon.

Drugi na tej liście wśród piłkarzy jest Cristiano Ronaldo otrzymujący przed opodatkowaniem około 4,5 miliona euro miesięcznie, a podium uzupełnia Neymar, któremu Paris Saint-Germain wypłaca ponad 3 miliony euro brutto miesięcznie. Jeśli chodzi o graczy Królewskich, w tym zestawieniu ex aequo na 6. miejscu znajdują się Gareth Bale i Eden Hazard, którym Real ma płacić 2,5 miliona euro brutto miesięcznie, co przekłada się na 30 milionów euro brutto rocznie.

Warto przy tym przypomnieć, że 1,5 roku temu w wywiadzie radiowym Florentino Pérez zapewniał, że najwięcej w pierwszej drużynie zarabia Sergio Ramos i podkreślał klarownie, że otrzymuje on więcej pieniędzy od Garetha Bale'a. Wtedy informowano, że Walijczyk i Hiszpan po opodatkowaniu dostają do ręki około 12 milionów euro rocznie. W poniższym zestawieniu brakuje kapitana Los Blancos, bo gazeta opublikowała tylko po 5 najlepiej opłacanych graczy z każdych rozgrywek poza Francją.

W oddzielnym artykule przekazano, że Kylian Mbappé, który obecnie otrzymuje około 23 milionów euro brutto rocznie, po potencjalnym przedłużeniu kontraktu z Paris Saint-Germain mógłby liczyć nawet na ponad 50 milionów euro brutto rocznie i wskoczyłby wtedy na obecny poziom płacowy Cristiano Ronaldo.

Najlepiej opłacani zawodnicy w topowych ligach w Europie:
1. Leo Messi - 8,3 miliona euro brutto miesięcznie
2. Cristiano Ronaldo - 4,53 miliona euro
3. Neymar - 3,06 miliona euro
4. Antoine Griezmann - 2,9 miliona euro
    Luis Suárez - 2,9 miliona euro
6. Gareth Bale - 2,5 miliona euro
    Eden Hazard - 2,5 miliona euro
7. Kylian Mbappé - 1,91 miliona euro
8. David De Gea - 1,76 miliona euro
9. Robert Lewandowski - 1,66 miliona euro
Philippe Coutinho - 1,66 miliona euro.

Jeśli chodzi o trenerów, zdecydowanie najwięcej otrzymuje Diego Simeone, który po przedłużeniu umowy z Atlético Madryt zaczął zarabiać 3,6 miliona euro brutto miesięcznie. Drugi Pep Guardiola może liczyć na niecałe 2 miliony euro miesięcznie, a podium uzupełniają José Mourinho i Jürgen Klopp.

Zinédine Zidane ma znajdować się tuż za nimi i otrzymywać w Madrycie około 1,4 miliona euro brutto miesięcznie, czyli około 16,8 miliona euro brutto rocznie. Warto dodać, że we Francji najwięcej otrzymuje Thomas Tuchel (około 625 tysięcy euro miesięcznie), a nowy trener Barcelony Quique Setién może liczyć na około 0,5 miliona euro miesięcznie.

Najlepiej opłacani trenerzy w topowych ligach w Europie:
1. Diego Simeone - 3,6 miliona euro brutto miesięcznie
2. Pep Guardiola - 1,94 miliona euro
3. José Mourinho - 1,46 miliona euro
    Jürgen Klopp - 1,46 miliona euro
5. Zinédine Zidane - 1,4 miliona euro
6. Antonio Conte - 1,38 miliona euro.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!